Bitva u Jankova (6. března 1645) byla jednou z nejkrvavějších bitev třicetileté války. Během střetu švédských a císařských vojsk došlo k vypálení všech okolních vesnic, jen Jankov vypálen nebyl. Bitva znamenala zásadní zlom v průběhu třicetileté války.
Hledáte zvířecího společníka? Pročítáte inzeráty útulků a rozhodujete se mezi psem a kočkou? Co si tak ale pořídit výra, káni anebo třeba poštolku? Trvale handicapovaná zvířata z vlašimské Záchranné stanice hledají nový domov.
Zajíčci, mláďata ježků, veverčata a škeble. To je konec srpna v Záchranné stanici ve Vlašimi. Někdo tráví horké dny u vody, jiný v práci. Ošetřovatelé vlašimské zvířecí Záchranné stanice zvládají obojí. Co se dělá u vody bez vody? A víte, že sezóna mláďat stále ještě neskončila?
Ošetřovatelé vlašimské zvířecí záchranné stanice pečují o labutí mláďata, která potkala hned dvě neštěstí najednou. Pochází z Dendrologické zahrady v Čestlicích. Postupně přišla o oba rodiče. Držme jim palce, aby se vrátila zpět na svobodu a do budoucna měla více štěstí.
Vraťte se s námi o 100 zpátky a vychutnejte důstojnou atmosféru doby, která napsala dějiny. Připomeňte si atraktivním způsobem oslavy výročí vzniku republiky ve vybraných krajských a okresních městech.
Benešovsko – Táborsko - Policisté řeší případy újezdů od benziny u silnice I/3 u obce Votice a od benziny na dálnici D3 u obce Mezno, kterých se dopustil stejný pachatel. Jeho podobu zachytily nainstalované kamery. Žádáme tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.
Srnčata, ježečci, poštolky,… V Záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi se to mrňousky jen hemží. Ošetřovatelé běhají od pinzety ke kojeneckým lahvím a ani v noci nemohou rodičovské povinnosti házet za hlavu.
Již tento čtvrtek večer se ve vlašimském parku uskuteční již tradiční akce, vypouštění netopýrů, kteří zimovali v tamní zvířecí Záchranné stanici. Tentokrát budete moci porovnat hned čtyři druhy těchto zajímavých létajících savců.
S nástupem března se těšíváme na jaro. Místo oteplení ale udeřily silné mrazy a znovu tak nasazujeme čepice, rukavice a utíkáme domů k topení. Divoká zvířata však takové vynálezy nemají a musí se s nízkými teplotami vypořádat po svém. A my jim v tom můžeme pomoci. Jak?
Péče o divoká zvířata hospitalizovaná ve vlašimské záchranné stanice nezahrnuje jen krmení, úklid ubikace a veterinární péči. Velmi důležitá je i psychika zvířete. Jedné labuti se zraněným křídlem tak nyní v léčení pomáhá handicapovaná divoká kachna.
Nejednou média zveřejňovala zprávu o travičském útoku na orly mořské nebo vydry říční. I pro těžkosti s hledáním a dopadením pachatelů se situace bohužel opakuje. Tentokrát se případ podezřelý z travičství odehrává zhruba na třetině cesty mezi Benešovem a Vlašimí.