Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBENEŠOV: Nová tělocvična Gymnázia Benešov

28. srpna 2021

BENEŠOV: Nová tělocvična Gymnázia Benešov

Blíží se konec prázdnin a ve vnitrobloku budovy gymnázia pokračují práce na nové sportovní hale. Stavbu tělocvičny zajišťuje Středočeský kraj, který je zřizovatelem školy.

Nová tělocvična je financována z rozpočtu Středočeského kraje za pomoci úvěru z Evropské investiční banky. Celková cena je 62 280 278,85 Kč bez DPH, tedy 75 359 137,41 Kč vč. DPH. Zhotovitelem stavby je firma BDS Benešov s. r. o. Tělocvična bude dokončena v říjnu 2021.

Proč se staví nová tělocvična? Gymnázium má v současné době tělocvičnu, která je bohužel již nevyhovující dnešním požadavkům a obsazené kapacitě studentů gymnázia. V současné době má gymnázium přes 500 studentů.

Co je součástí stavby? Budova nové haly tělocvičny včetně zázemí a propojovacího krčku ke stávající historické budově gymnázia se zabezpečením přístupu pro osoby s omezenou schopností pohybu a vnějším výtahem. Objekt sestává ze dvou rozdílně vysokých „hranolů“, které jsou dilatačně odděleny. Hlavní hmota tělocvičny je částečně zapuštěna do svahu. Před touto budovou je do úrovně dvora osazena stavba potřebného zázemí s místnostmi v 1.NP a místnostmi zabezpečujícími výuku ve 2.NP. Při návrhu tělocvičny a předsazeného zázemí byl použit typový prefabrikovaný železobetonový systém, který se jeví jako výhodný z hlediska ekonomického a z hlediska trvání výstavby hrubé stavby.

Co vše nová tělocvična nabízí? V hale tělocvičny, která má světlé rozměry 30,8 m x 18,8 m je podélně situováno hřiště na volejbal (18 m x 9 m), hřiště na tenis (23,77 m x 10,97 m) a hřiště na basketbal (28 m x 15 m) s postranními výběhy 1,9 m a s čelními výběhy 1,4 m.

Komu bude tělocvična sloužit? Tělocvična bude primárně sloužit pro potřeby školy, ale je počítáno i s pronájmem široké veřejnosti v odpoledních hodinách a o víkendech.

Bc. Petr Kučera, vedoucí oddělení investic, Odbor krajského investora.

Co se pro gymnázium změní po dostavbě tělocvičny? Kromě výrazného zlepšení podmínek pro sportování žáků využijeme i dvě nové učebny, které jsou v nové budově. Opomenout nelze ani fakt, že v rámci stavby nové tělocvičny bude vybudován výtah a díky tomu bude naše škola bezbariérová.

Jak budete využívat „starou“ tělocvičnu po dokončení nové haly? Prakticky stejně jako doposud. V rozvrhu máme vždy nasazeny dvě skupiny tělocviku ve stejný čas, takže budeme využívat obě tělocvičny naplno.

Mgr. Jakub Malý, zástupce ředitele školy.

FOTOGALERIE: Stavba tělocvičny Gymnázia Benešov, 18. srpna 2021. Zdroj: Město Benešov.

Zdroj: Město Benešov.

BENEŠOV: Nová tělocvična Gymnázia Benešov

FOTOGALERIE: Stavba tělocvičny Gymnázia Benešov, 18. srpna 2021. Zdroj: Město Benešov.

Zdroj: Město Benešov.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum