Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBENEŠOV: Veřejné ohniště na Sladovce

17. října 2021

BENEŠOV: Veřejné ohniště na Sladovce

Sestava pro veřejné grilování je od října instalována v areálu Koupadel na Sladovce. Projekt veřejného ohniště je realizován na základě hlasování občanů v rámci participativního rozpočtu města pro rok 2021.

Součástí sestavy je betonové ohniště s grilovacím límcem, lavičky a odpadkový koš.

FOTO: Veřejné ohniště, areál Koupadla na Sladovce, říjen 2021.

Sestava betonového ohniště je umístěna v oploceném areálu Koupadel na Sladovce. Konkrétní podoba ohniště byla zvolena z následujících důvodů:

  • Ohniště se nachází v blízkosti lesního porostu, z tohoto důvodu bylo vybráno ohniště, které je umístěno uvnitř betonového těla. Součástí je grilovací límec z ušlechtilé oceli, který slouží jako plocha pro přípravu pokrmů mimo přímý žár ohně.
  • Přestože projekt bude situován v oploceném areálu, nachází se v odlehlejší části města, z tohoto důvodu byly vybrány masivní prvky z takřka nezničitelného betonu. Sestava je opatřena anti graffiti nátěrem, který umožňuje snadné vyčištění po případném řádění sprejerů. Povrch betonu je ošetřen speciálním hydrofobním nátěrem, který zaručí naprostou voděodolnost a prodlouží tak životnost mobiliáře. Prvky určené k sezení jsou doplněny o dřevěné podsedáky a jsou ošetřeny vůči působení povětrnostních vlivů.
  • Součástí nabídky je i pravidelná údržba celé sestavy na týdenní bázi v letní sezóně (vyčištění kovových součástí ohniště, ošetření styčných ploch grilu, odstranění případných graffiti, vysokotlaké čištění vodou celé sestavy, úklid odpadků).

Momentálně připravujeme provozní řád, podmínky a pravidla využívání veřejného ohniště.

Předpokládaný termín zpřístupnění ohniště veřejnosti je jaro 2022.

Zhotovitel: CITYZEN LIVING s.r.o.

Zdroj: Město Benešov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum