Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBENEŠOV: Prodloužení podchodu

27. července 2021

BENEŠOV: Prodloužení podchodu

Správa železnic prodlouží podchod v Benešově

Cesta na Konopiště bude již brzy kratší a bezpečnější.

Správa železnic zahájila práce na prodloužení podchodu v Benešově. Podchod nově povede pod celým kolejištěm. Realizací dojde k propojení západní a východní časti města. Pěší cesta z centra Benešova do Konopiště se po dokončení stavby stane bezpečnější, komfortnější a výrazně kratší.

Prodloužení podchodu v ŽST Benešov.

Stavba Prodloužení podchodu ve stanici Benešov u Prahy byla zahájena 14. 06. 2021. Díky novému podchodu se cestující dostanou pohodlně a bezpečně z vlakového nástupiště do západní části města a k autobusovému nádraží.

Stávající podchod zajišťuje pouze přístup od výpravní budovy na autobusové nádraží a na ostrovní nástupiště č. 2 a 3. V rámci projektu stavby dojde k jeho prodloužení západním směrem od nástupiště č. 3 a propojí se tak západní část města včetně přístupu k zámku Konopiště. Délka nové části podchodu bude 45,5 metru, šířka 4 metry a výstup z podchodu bude umožněn schodištěm i výtahem pro zajištění bezbariérového přístupu. Stavba počítá se zastřešením nad výtahovou šachtou, čímž se zamezí zatékání převážně dešťové vody do výtahové šachty a podchodu. Součástí stavby bude i doplnění orientačního a informačního systému v celé železniční stanici. Konkrétně se jedná o hmatové prvky a akustické majáčky pro zrakově postižené osoby. Informační systém budou přehledně zajišťovat nové LED grafické displeje. Prodloužení podchodu je koordinováno se stavbou města Pěší napojení prodloužené části podchodu v ŽST Benešov, která propojí podchod s ulicí Jana Nohy.

Vítěznou firmou pro realizaci stavby Prodloužení podchodu v ŽST Benešov je STRABAG Rail a.s., investorem je Správa železnic, státní organizace.

Zdroj: Město Benešov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum