KŘEMEŠNÍK: Slavnostní žehnání kaple sv. Jana Křtitele na Křemešníku. Za účasti vedení města a zástupců církve. Hudební vstupy - pěvecká skupina „Řekni všem“.
Slavnostní vysvěcení zrenovované kaple sv. Václava v Sázavě. Událost proběhla za účasti otce biskupa českobudějovické diecéze Mons. Vlastimila Kročila.
KŘEMEŠNÍK: Oprava kaple sv. Jana Křtitele, která byla v prosinci 2023 poničena pádem stromu. Demontáž poškozené krytiny, krovu a štítu.
KŘEMEŠNÍK: Tříkrálový pochod ve prospěch Tříkrálové sbírky na Křemešník, nabídl i pohled na vrcholky Krkonoš. Neděli po svátku Tří králů.
PELHŘIMOV - KŘEMEŠNÍK: Tříkrálový pochod na Křemešník. 7. ledna 2024 se uskuteční už tradiční dobročinný pochod na nejvyšší vrch Pelhřimovska.
Poničená kaplička sv. Jana Křtitele. V únoru 2022 silný vítr lámal stromy, ale kaplička přežila bez úhony. Bohužel v pátek 22. prosince 2023, už takové štěstí neměla.
KŘEMEŠNÍK: Křížová cesta je tvořena třinácti kamennými kapličkami s nikou, ve které jsou obrázky s pašijovými výjevy.
KŘEMEŠNÍK: Desátou položkou Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina je Křemešnická pouť.
Zcela tradičně bude neděle nejbližší svátku Tří králů, tentokrát tedy 8. ledna 2023, patřit Tříkrálovému pochodu.
Procházíte lesy na Křemešníku, když z dálky uslyšíte křik a řinčení zbraní. Jdete blíž a k tomu se přidává řev zraněných a útočících bojovníků.
KŘEMEŠNÍK: Pamětní deska lesníkům. Nápis z roku 2001: Na památku generacím lesníků.
Větrný zámek (též Havraní zámek) je nedostavěná vila na vrchu Křemešník, stojící v blízkosti poutního kostela Nejsvětější Trojice, postavena v roce 1930 pro sochaře Josefa Šejnostu.
Vylévání Zlaté studánky, zpěvy a tance. Lidová muzika Trnávka z Pacova - neděle 30. května 2021.
Tradiční Křemešnická pouť - neděle 30. května 2021.
Křemešnická pouť 30. května 2021. Sázava - pouťové atrakce - Lunapark Rangl.
Ivaniny rybníčky je přírodní památka, která se nachází 1 km jihovýchodně od Proseče pod Křemešníkem.
Stříbrná studánka - Křemešník. Letní putování Pelhřimovskem. Stříbrná studánka se nachází pod Křemešníkem, nedaleko myslivny Korce.
Série RETRO-FOTO-ČLÁNKŮ dnes na téma: Sportování - 1974. Navštívíme na fotografiích sporty letní, zimní, vodní a další na Pelhřimovsku.
Křemešnické nemehlo je název pro kamenný patník s kloboukem na hlavě, před vchodem do Větrného zámku na Křemešníku.
Interiér kostela Nejsvětější Trojice na Křemešníku. Fotografie z roku 1901. Trojlodní kostel s půdorysem ve tvaru kříže. Složen je z hlavní lodě na půdorysu obdélníka a trojice kaplí na severovýchodní straně.
Série RETRO-FOTO-ČLÁNKŮ dnes na téma: Léto v restauraci - 1974. Navštívíme na fotografiích restaurace, hotely, kavárny a vinárny na Pelhřimovsku.
Nová série RETRO-FOTO-ČLÁNKŮ dnes na téma: Léto na zámku - 1974. Navštívíme na fotografiích hrady a zámky na Pelhřimovsku.
Přadnýho studánka leží asi 3 kilometry od Křemešníku u silnice ze Sázavy do Vyskytné. Je to objekt státní pozorovací sítě ČHMÚ.
Kaplička se zázračným pramenem. Barokní kaplička pod kostelem byla postavena asi roku 1689 nad zázračným pramenem. Má půlkruhový portál a trojúhelníkový štít s reliéfem Křest Páně v Jordánu od Františka Bílka.
Zázračná studánka (nebo také Zlatá) u Křemešníku. Naproti je kaplička sv. Jana Křtitele a vedle ní poustevna. Jedná se o jeden z periodických pramenů na svahu Křemešníka. Tuto periodicitu způsobují podzemní štoly vzniklé při těžbě stříbra. Voda ve studánce je mírně radioaktivní a obsahuje příměsi stříbra.
Předchůdce současné naučné stezky byl vybudován v roce 2001. V roce 2004 pak vznikla definitivní podoba stezky, kdy přibyly informační tabule a další dvě zastavení - u myslivny Korce a u Stříbrné studánky. Ke slavnostnímu otevření 3 km dlouhé cesty došlo v září 2004.
Vrchol Křemešníka 5. srpna 1901. Ještě na počátku minulého století si mohli návštěvníci Křemešníka vychutnávat daleký výhled ze skalky na vrcholu.
Proseč pod Křemešníkem: Skokové závody. Neděle 31. května 2020 od 8:30. Memoriál Vladimíra Hrnčíře a Zdeňka Kotna.
Větrný zámek (též Havraní zámek) je nedostavěná vila na vrchu Křemešník. Předobrazem pro vilu měl být středověký opevněný hrad s dvojicí věží v rozích areálu. Na vnitřní straně spojovací zdi prochází krytý betonový ochoz.
Zájezdní hostinec existoval na Křemešníku již v 19. století. V pozemkové knize z roku 1866 je uveden zápis s datumem 27. února 1866: "Hostinec zájezdový č.p. 4 na Křemešníku s chlévem, stodolou a kůlnou".