STRAKONICKO: Blanice - Krádež smírčích kamenů. U obce Blanice zmizela 500 let stará jedinečná památka. Policisté pátrají po pachateli, který odcizil dva smírčí.
SMÍRČÍ KŘÍŽE: Přednáška Natalie Belisové. Café Nobel v Tisé se smírčími kříži. Jsou všechny kamenné kříže tajemné a jsou opravdu všechny smírčí?
ČERVENÁ ŘEČICE: Smírčí kříž je po dlouhých letech opět na svém původním místě. Kámen na původní místo umístili bratři Pavel a Jiří Jedličkovi.
Včera prováděli policisté šetření v okolí místa činu krádeže. V době, kdy hlídka projížděla po cestě, policisté zjistili, že do otvoru v zemi, vložen nějaký kámen.
Smírčí kříž zazděný v Jungmannově ulici, ve zdi u hotelu Beseda v ulici Jungmannova. Latinský kříž a hrot kopí, připomíná probodnutí ponocného.
Plochá kamenná deska s vysekaným obrysem templářského kříže, s letopočtem 1733. Podle pověsti umrzl na cestě, humpolecký měšťan Tomáš Hodinář.
TELČ: Smírčí kámen k tragické události, kdy ženu zabil blesk, se původně nacházel u cesty kolem Židovského hřbitova, asi 150 metrů od železničního přejezdu.
TEPLICE: Smírčí kříž, evidenční číslo 1160. Kříž latinského tvaru má vytesaný meč na přední straně. Pravděpodobně souvisí s některou ze smírčích smluv.
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE: Smírčí kříž. Pozdně středověká či raně novověká stéla. Latinský kříž a sekerka pod pravým břevnem.
BATELOV: Podle pověsti smírčí kříž označoval místo, kde došlo k zabití důstojníka francouzské armády. Reliéf latinského kříže, gotizující nápis a rytina pistole.