Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBENEŠOV: Uložení časové kapsle

15. července 2021

BENEŠOV: Uložení časové kapsle

Vzkaz budoucím generacím – uložení časové kapsle do makovice kostela sv. Anny.

Oprava střechy kostela sv. Anny v Benešově se již chýlí ke svému konci. Jednou z posledních činností, které bylo třeba udělat je navrácení zlaceného kříže a makovice na věž kostela. Tak se stalo v sobotu 10. července 2021. Ještě předtím však byla do makovice uložena časová kapsle s artefakty, které budoucím generacím naznačí, jak jsme žili.

Navráceny byly i předměty objevené při sejmutí a otevření makovice minulý rok.

„Do časové kapsle byla vložena zdravice vedení města příštím generacím. Popisujeme v ní aktuální život ve městě a společnosti, zmiňujeme se o dopadech pandemie koronaviru na občany,“ sděluje místostarosta Benešova, Zdeněk Zahradníček, „připomínáme také výročí 800 let od první písemné zmínky o městě a další významné aktuální záležitosti. Zmiňujeme se o rozvoji města, o realizovaných či připravovaných investicích. Píšeme zde o přípravě výstavby v areálu bývalých Táborských kasáren, o připravovaném generelu dopravy na území města, o dopravním terminálu a parkovacím domě, dále o otevření atletického stadionu v oblasti na Sladovce a o budování rozsáhlého sportovně rekreačního lesoparku. Další zmínky jsou věnovány zamýšlené přeměně hotelu Pošta na multikulturní centrum a nákupu piaristické koleje do vlastnictví města. Zdravici končíme větou: Na Benešov, jeho historii i současnost jsme hrdí. Ať stejné pocity zažívá i Vaše generace!“

Barokní kostel sv. Anny v Benešově je chráněn zákonem o státní památkové péči. Je součástí komplexu piaristické koleje, která byla založena v roce 1703 a vystavěna v letech 1705-1715. Kostel byl postaven podle návrhu G. B. Alliprandiho, zaklenut roce 1708, vysvěcen roce 1710.

Oprava střechy kostela probíhá od roku 2020 a Město Benešov se na ní podílí významným finančním příspěvkem.

Proč je nutná oprava barokního kostela sv. Anny na Masarykově náměstí v Benešově - Římskokatolická farnost Benešov (farnost-benesov.cz) se dočtete na webových stánkách Římskokatolické farnosti v Benešově.

Připravila: Lenka Pohorská, Odbor životního prostředí. Autor fotografií: Libuše Váňová, DiS.

Zdroj: Město Benešov.

BENEŠOV: Uložení časové kapsle

BENEŠOV: Uložení časové kapsle. Vzkaz budoucím generacím – uložení časové kapsle do makovice kostela sv. Anny.

Připravila: Lenka Pohorská, Odbor životního prostředí. Autor fotografií: Libuše Váňová, DiS. Zdroj: Město Benešov.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum