Den otevřených dveří DPP ve vozovně Vokovice a v depu Kačerov tento víkend nabídne prohlídku vozového parku nebo zážitkové jízdy.
Každým dnem již chovatelé očekávají, že se začnou po venkovním výběhu samostatně pohybovat obě nedávno narozená mláďata pandy červené v Zoo Praha.
Kostra plejtváka myšoka je od 3. září 2021 opět přístupná návštěvníkům Národního muzea společně s 1500 unikátními předměty ve zcela nové expozici Zázraky evoluce.
PRAHA: Revitalizace stanice metra Jiřího z Poděbrad. DPP začal s výstavbou výtahů a revitalizací stanice metra Jiřího z Poděbrad.
ZOO PRAHA: Smaragdový papoušek nově v Zoo Praha. Rákosův pavilon má další velmi vzácné obyvatele - kogny jižní.
Petřínská rozhledna a vyhlídka. Petřínská rozhledna je s výškou přes 58,7 metrů jedna z nejznámějších dominant Prahy.
Poprvé od vylíhnutí budou mít návštěvníci možnost pozorovat historicky první mládě ježury australské v Zoo Praha.
Poštovní výstava na Pražském hradě. Naprostým unikátem, je funkční replika historické poštovní schránky, přes kterou můžete poslat dopis či pohled.
Středisko výcviku vodicích psů představilo v Pelhřimově svoji činnost. Vedoucí střediska Lenka Kreidlová. Pes Cyrano a Bára Pavelková - co vše obnáší vycvičení psa?
Zoo Praha jako jediná veřejně přístupná instituce mimo Asii představuje návštěvníkům zcela nový, velmi unikátní druh kriticky ohrožených želv – batagury bengálské.
Dopravní podnik hl. m. Prahy vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramvajovou smyčku, která bude součástí připravovaného přestupního terminálu.
ZOO PRAHA: Radost v Zoo Praha - Samice velblouda dvouhrbého Sophia porodila mládě.
Národní muzeum otevírá zcela novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností.
Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou.
Manželům Sedláčkovým se podařilo nashromáždit 2.572 nočníků a dalších předmětů souvisejících s hygienou.
V Zoo Praha se vylíhla ohrožená želva ostnitá. Zoo Praha se v uplynulých dnech podařil další velmi úspěšný odchov želvy ostnité.
Mládě ježury australské v Zoo Praha už má první bodliny, je mu 100 dní. Historicky úplně první mládě ježury australské v Zoo Praha rychle přibývá na váze.
Výstava nazvaná ASOCIACE PROSTORU: Pět cest / Five Ways je souborem rozmanitých náhledů na minulost, přítomnost a budoucnost Vltavské.
Na másle smažené cvrčky, pikantní larvy potemníka na česneku, pražené moučné červy nebo sarančata v lívancovém těstíčku – to vše můžete ochutnat tento víkend v Zoo Praha.
Národnímu technickému muzeu se po delším úsilí podařilo vybrat zhotovitele k dokončení oprav Letenského kolotoče. Kolotoč je nejstarším dochovaným podlahovým kolotočem v Evropě.
Plejtvák myšok už nebude v Národním muzeu sám! Připlul za ním jeho menší příbuzný. Stěhování plejtváka malého do Historické budovy Národního muzea.
Zoo Praha odchovává mláďata bažanta Edwardsova. Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha.
ZOO PRAHA: V sobotu 5. června dopoledne, na trať v Zoo Praha opět vyjede legendární dětská tramvaj.
DPP dnes opět otevírá, po pětiměsíční přestávce, Muzeum MHD a pro fanoušky vydává tři nové výroční turistické vizitky.
20. května 2020 v 18:00, zvonkohra Lorety na Hradčanech v Praze, zhruba po sto letech změnila melodii. Místo "Tisíckráte pozdravujeme" nyní hraje melodii "Maria, Maria, nad slunce jasnější".
Zoo Praha získala unikátní živoucí fosilii: Želvovce strašného. Naprosto výjimečný přírůstek dorazil dnes nad ránem do pražské zoo.
Sloní princezna Lakuna oslavila první narozeniny. Přesně před rokem, tedy 27. března, se v Zoo Praha narodila samička slona indického Lakuna.
Noční Matějská pouť 2019. První den zahájení nové sezóny 23. února 2019. Byla poslední, která se konala bez omezení. V roce 2020 zákaz akcí nad 100 lidí ukončil Matějskou pouť již 10. března 2020.
ZOO PRAHA: V Zoo Praha se ze zimního spánku probudil svišť, ohlásil tak příchod jara.
Radost v Zoo Praha: Samice hrabáče kapského Kvída porodila své další mládě. Podle chovatelů je aktivní a po porodu vážilo 1380 gramů, což je u hrabáčů přiměřená porodní hmotnost.