Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPELHŘIMOV: Nejrychlejší výstup na Kilimandžáro

25. října 2023

PELHŘIMOV: Nejrychlejší výstup na Kilimandžáro

V Pelhřimově, v úterý 24. října 2023, proběhlo převzetí certifikátu o vytvoření rekordu: Nejrychlejší výstup na Kilimandžáro.

Česká výprava v úterý 3. října 2023 v 11:21 hodin dopoledne stanula na nejvyšším bodě Kilimandžára.

Tým, převážně z Prahy, ve složení Dominik Luks, Kateřina Lisová, Dominik Hřib, Filip Malý a Ondřej Petr dosáhl při své expediční výpravě bez kyslíkových přístrojů času 23 hodin a 12 minut. Na základě tohoto výkonu jsou jmenovaní zapsáni do České knihy rekordů a v Pelhřimově převzali certifikát o vytvoření rekordu.

Předchozí rekordman, světově proslulý „Ledový muž“ Wim Hof z Nizozemska, vystoupal se svojí výpravou na Kilimandžáro za 28 hodin.

Marangu route, kterou se čeští rekordmani na vrchol vydali, je nejstarší ze sedmi možných cest, na které ovšem podle statistik uspěje pouze 42 % cestovatelů z těch, kteří se ji snaží zdolat za méně než 5 dnů. Čechům stačil den!

Na Gilman’s pointu, který je považován za neoficiální vrchol hory (5685 m. n.m.), cestou Marangu, která má nejnáročnější závěrečný výstup, byl tým za pouhých 21 hodin. Zde limit (do 24 hodin) splnil i šestý člen expedice Stanislav Sikora.

Českou výpravu na rekord připravil a vedl Dominik Luks, který dal dohromady skupinu dalších čtyř mužů a jedné ženy. Aby mohl být světový i český rekord oficiálně uznán, museli vrcholu Kilimandžára do 24 hodin dosáhnout minimálně dva účastníci výpravy. Nakonec se to podařilo pěti.

Zdroj: Agentura Dobrý den. Autor fotografií 24. října 2023, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

PELHŘIMOV: Nejrychlejší výstup na Kilimandžáro

PELHŘIMOV: Nejrychlejší výstup na Kilimandžáro. Zdroj: Agentura Dobrý den. Autor fotografií 24. října 2023, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum