Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistLanová dráha na Petřín projde pravidelnou podzimní revizí

2. října 2020

Lanová dráha na Petřín projde pravidelnou podzimní revizí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) provede během října pravidelnou podzimní údržbu lanové dráhy Újezd – Petřín, proto na ní bude přerušen provoz od pondělí 5. 10. do pátku 23. 10. 2020. Do pravidelného provozu se lanová dráha vrátí v sobotu 24. 10. 2020 od 9:00. Odstávky lanové dráhy provádí DPP pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její bezpečný a spolehlivý provoz. V loňském roce byl dokonce zaznamenán rekord v počtu přepravených cestujících, kdy lanová dráha na Petřín svezla celkem 2 230 373 osob.

Lanová dráha na Petřín, foto Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz

„V rámci nezbytné kontroly dojde k přesnému geodetickému měření jednotlivých prvků trati, rozchodu kolejí a dalších součástí kolejového svršku. Provedeny budou zároveň údržbářské a servisní zásahy, např. v podobě vyčištění navíjecí komory, či osvětlení tratě a stanic. Před opětovným otevřením proběhne i úklid tratě, stanic a vozů,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín s tím, že tentokrát dojde i na rekonstrukci kamerového systému.

Lanová dráha Újezd – Petřín začala veřejnosti sloužit 25. července 1891. Od roku 1920 měla 12letou přestávku. Následně sloužila 33 let do roku 1965, kdy rozsáhlé sesuvy půdy trať zničily. Současná lanovka vozí cestující na Petřín a dolů od roku 1985 a od stejné doby je součástí pražské sítě MHD.

Od zahájení provozu v červnu 1985 do konce roku 2019 přepravila lanová dráha na Petřín 54 446 053 cestujících. V roce 2019 bylo přepraveno na lanové dráze Petřín 2 230 373 cestujících, což je rekordní počet za celou dobu své existence. Vytíženější je během letní sezóny (duben až říjen), kdy v průměru přepraví 250 tisíc cestujících za měsíc. V zimní sezóně to je v průměru 120 tisíc cestujících měsíčně, také proto má během tohoto období lanovka oproti letní sezóně interval o pět minut prodloužený a jezdí každou čtvrt hodinu.

Více informací o lanové dráze na Petřín naleznete na webových stránkách: http://www.dpp.cz/lanova-draha-na-petrin/.

Informace o aktuálních výlukách a dalších změnách v organizaci dopravy DPP pak na http://www.dpp.cz/vsechna-omezeni-dopravy/.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum