Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVýcvik vodících psů

12. srpna 2021

Během akce: Nejrychlejší krájení nudlí nevidomým kuchařem - se v Pelhřimově, v úterý 10. srpna 2021, představila SONS Pelhřimov a Středisko výcviku vodicích psů z Prahy.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS). Středisko výcviku vodicích psů. Představení činnosti a výcvik. Vedoucí střediska Lenka Kreidlová. Pes Cyrano a Bára Pavelková.

Předsedkyně odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Pelhřimov: Ivana Karaśová. Představení činnosti SONS v Pelhřimově.

Výcvik vodících psů, pro zrakově postižené, je náročná činnost. Štěňata jsou od dvou měsíců umístěna do rodin dobrovolníků, kde procházejí roční výchovou.

Během této doby je pečlivě sledován vývoj štěněte z hlediska zdraví i povahových vlastností. Po roce je pes zařazen do výcviku ve středisku.

Lenka Kreidlová, Bára Pavelková a Cyrano v Pelhřimově

Následně absolvuje každodenní výcvik v délce 6-8 měsíců, kdy se musí naučit 34 různých dovedností potřebných k průvodcovské službě.

Každý pes musí splňovat přísná kritéria zdraví, povahy, výcviku a spolehlivosti. Po závěrečných testech je pes předán nevidomému majiteli a stává se jeho očima, průvodcem i přítelem.

Budoucí majitel je vzděláván a informován o všem, co bude pro život se svým čtyřnohým pomocníkem potřebovat. Nevidomému musí být předán pes, který vyhovuje jeho potřebám, povahovým vlastnostem a způsobu života.

Cyrano

Předání psa znamená zácvik člověka a jeho psího pomocníka pod dohledem profesionálního instruktora. Pracovníci střediska nadále zůstávají v kontaktu s klientem, poskytují rady, případnou pomoc a doplňkový servis po celou dobu psí služby.

Chcete pomoci a pispět? Více informací zde - https://vodicipsi.cz/main/chcete-pomoci.php

Zdroj: Středisko výcviku vodicích psů.

Foto a video 10. srpna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Výcvik vodících psů

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS). Středisko výcviku vodicích psů.

Foto a video 10. srpna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum