Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPochod na Křemešník

10. ledna 2024

KŘEMEŠNÍK: Pochod na Křemešník

Tříkrálový pochod na Křemešník nabídl i pohled na vrcholky Krkonoš.

Neděli po svátku Tří králů využilo několik stovek lidí k návštěvě Křemešníka, ale i Slunečné paseky či Proseče p. K. Letošní sedmý leden patřil na trasách mezi Pelhřimovem a Křemešníkem tradičně Tříkrálového pochodu organizovanému jako každý rok ve prospěch Tříkrálové sbírky.

Na trase čekaly na turisty příjemné i méně příjemné pohledy. Těmi druhými je myšlena (pádem stromu) zničená střecha a štít kapličky nad „kouzelnou studánkou“ pod Křížovou cestou či notně prořídlé křemešnické lesy. Naopak příjemná byla návštěva pana P. Vítka, kterému se podařilo vyfotografovat z rozhledny Pípalka (možná jako jedinému) pohled do krajiny zakončený na obzoru zasněženými vrcholky Krkonoš. Tak daleko je někdy z Křemešníku vidět. Zvětšenou fotografii autor v rámci pochodu vystavil v ambitech kostela a představil ji i uvnitř svatostánku během závěrečného zpívání vánočních koled.

Mrazivé počasí zpevnilo cesty a tak přišly i rodiny s dětmi, které uvítaly především prohlídku stájí s koňmi na Farmě Hrnčíř v Proseči p. Křemešníkem, velmi příjemné bylo setkání s pelhřimovskými skauty na Slunečné pasece (s výborným guláškem v chlebu od pana Sankota, s opékáním buřtů na ohni a výtečnými buchtami, které napekly maminky skautů). Nechybělo společné fotografování s Kašparem, Melicharem a Baltazarem, díky Matici Křemešnické komentovaná prohlídka areálu kostela Nejsvětější Trojice na Křemešníku, díky vstřícnosti p. Koláře a průvodce Jiřího Blažka také prohlídky Větrného zámku a na závěr v kostele zpívání koled v podání sboru Komorák s.r.o. pelhřimovské ZUŠ a pana ředitele Jiřího Váni, který sbor doprovázel na tamní varhany.

Celá akce probíhající v režii Agentury Dobrý den byla příspěvkem do Tříkrálové sbírky organizované Charitou Pelhřimov, k níž přispěl horkými nápoji i poutní hotel Křemešník a mnozí pochodující (vhozením ať už nemalého či malého obnosu do připravených kasiček – každá korunka vítána!). Pořadatele potěšila účast turistů z Brna či Veselí nad Lužnicí. Všichni aktivní účastníci si mohli odnést pamětní list a pěkný suvenýr, který věnovala pelhřimovská SPŠS. Společně se zmíněnými aktivitami (jen skauti vybrali přes 11 tisíc korun) přispěli pochodníci do Tříkrálové sbírky částkou 26.203,- Kč. Na uspořádání akce se podílel iniciátor Rostislav Čech, Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města, Poutní hotel Křemešník, Charita Pelhřimov, Matice Křemešnická, Klub českých turistů, Pelhřimovští skauti, Farma Hrnčíř, Základní umělecká škola Pelhřimov. Sluší se připomenout, že všichni celou akci připravují i absolvují ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Děkujeme.

Zdroj: Agentura Dobrý den, foto - Petr Vítek.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum