Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistRetrojízdy a den otevřených dveří

21. září 2023

JIHLAVA: Retrojízdy a den otevřených dveří

Retrojízdy a den otevřených dveří s bohatým programem pro celou rodiny.

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) o víkendu oslaví 75 let provozu trolejbusů a 80 let autobusů v hromadné dopravě v Jihlavě. V sobotu a neděli nasadí historické vozy na retrolinky a v neděli navíc otevře svůj areál s technickým zázemím, kde připravil bohatý program pro veřejnost. Jízdné v celé MHD bude v neděli zdarma.

V sobotu a v neděli 23. - 24. 9. od 10 do 16 hodin budou jezdit jihlavskými ulicemi retrolinky s širokou paletou historických vozidel vyráběných v padesátých a šedesátých letech minulého století. V neděli vyvrcholí oslavy kulatých výročí dopravního podniku dnem otevřených dveří a náborovým dnem. Uskuteční se v areálu dopravního podniku na Brtnické ulici. Program i jízdní řády retrolinek se průběžně aktualizují na webových stránkách dopravního podniku www.dpmj.cz a také na facebooku dpmj.

Návštěvníky čekají komentované prohlídky vozovny, dílen a dalších pracovišť. Atrakcí může být například průjezd vozu MHD mycí linkou nebo komentované prohlídky historických i současných vozů. Dále jsou připraveny i hry a soutěže pro děti a chybět na oslavách nebude ani občerstvení. Ve 13 hodin se začne řadit konvoj historických i nejmodernějších vozidel, aby projel Masarykovým náměstím i celým městem.

V neděli jízdné na všech linkách zdarma.

Děti si mohou vyzkoušet hry a soutěže s Hitrádiem Vysočina. Velkým lákadlem pro ně může být například zorbing na travnaté ploše v areálu DPMJ. Moderátoři navíc budou od 13 do 14 hodin vysílat pro celou Vysočinu nikoli ze studia, ale přímo z areálu ze dne otevřených dveří. Jihlavská hromadná doprava bude v neděli jezdit na všech linkách zcela zdarma. Lákadlem pro fotografy může být také sobotní večerní program, kdy budou vypraveny zážitkové jízdy historickými vozy zešeřelou Jihlavou. Na trase bude několik zastávek pro fotografování. „Den otevřených dveří a náborový den je také příležitostí pro zájemce o práci profesionálního řidiče trolejbusů nebo autobusů. Mohou si u nás vyzkoušet řízení na bezpečné zkušební dráze a seznámíme je také se všemi benefity https://www.dpmj.cz/prijmeme-ridice-a-ridicky-autobusu-a-trolejbusu/d-1934, které řidičům nabízíme,“ slíbil předseda představenstva DPMJ Radim Rovner.

Zdroj: Město Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum