Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistRekonstrukce školek

3. září 2023

PÍSEK: Rekonstrukce školek

Během letních prázdnin probíhaly velké rekonstrukce ve dvou mateřských školách.

Během letních prázdnin probíhaly na 13. mateřské škole na sídlišti Jih a na 5. MŠ na Fügnerově náměstí rozsáhlé rekonstrukce. Náklady na ně dosáhly celkově zhruba 26 milionů korun. „Na 5. mateřské škole skončí stavební práce v interiérech v závěru tohoto týdne, ve 13. MŠ budou pokračovat ještě v září. To ale nijak neovlivní začátek školního roku, do obou školek mohou děti nastoupit v pondělí 4. září, kdy začíná nový školní rok,“ řekla vedoucí odboru školství a kultury Andrea Klimešová.

FOTO: 5. MŠ Fügnerovo náměstí

Na 5. mateřské škole probíhá druhá etapa rekonstrukce, jejímž cílem jsou energetické úspory. Zahájena byla už loni, ale dodavatelská firma se dostala do insolvence a práce nedokončila, proto se v druhé etapě rekonstrukce pokračovalo ještě letos. Její součástí byla výměna oken, rozvodů topení, vybudování nového výtahu pro dopravu jídel nebo renovace některých podlah a také zateplení objektu či renovaci památkové fasády směrem do ulice. „Práce v interiérech jsou nyní v podstatě hotové, firma všechno stihne v termínu. Dokončovat bude už jen zateplení fasády, které je možné realizovat i za provozu školky,“ uvedl Pavel Koc, ředitel ZŠ J. K. Tyla, pod kterou 5. mateřská škola patří. Náklady na rekonstrukci dosáhly zhruba 12 milionů korun.

V jedné z největších píseckých školek, 13. MŠ, probíhá třetí etapa rekonstrukce, která se týká pavilonu se dvěma třídami, hlavní budova se školní kuchyní a provozními prostorami se rekonstruovala v uplynulých dvou letech. Poslední etapa stavebních prací i v tomto pavilonu zahrnuje výměnu inženýrských sítí či modernizaci sociálních zařízení obou tříd. Náklady na tuto akci se vyšplhají na zhruba 14 milionů korun. „Stavební práce by měly být ukončeny během září. Zahájení školního roku to ale neovlivní, výuka bude probíhat ve čtyřech třídách umístěných v hlavní budově. O děti, které mají kmenovou třídu v samostatném pavilonu, tak bude od 4. září postaráno,“ dodal Jan Adámek, ředitel ZŠ J. Husa, pod níž školka spadá.

Zdroj: Město Písek.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum