Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistRekonstrukce Kollárova

2. dubna 2023

ZNOJMO: Rekonstrukce Kollárova

Rekonstrukce Kollárovy ulice startuje. Přijdou i dopravní omezení.

V nebližších dnech odstartuje dlouho plánovaná rekonstrukce Kollárovy ulice. Ulice tak bude od pondělí 3. dubna uzavřena. Uzavírka se nebude týkat chodců, průchod bude i během stavebních prací zajištěn.

Uzavírka zahrne i spodní část ulice Dolní Česká. Horní část ulice Dolní Česká od křižovatky s ulicemi Zámečnická a Pontassievská tak bude po dobu stavby obousměrná. Uzavírka je plánovaná do 4. září.

Výjezd z této části centra města bude zajištěn přes Masarykovo náměstí a ulici Zámečnickou, dále pak přes ulici Pontassievskou směrem ke kruhovému objezdu na Mariánském náměstí. Po stejné trase bude jezdit i turistický vyhlídkový vláček, který bude ze zastávky Masarykovo náměstí pokračovat na Mariánské náměstí a odtud ulicí 17. listopadu k nádraží.

Kvůli rekonstrukci dojde také k částečnému omezení podélného parkování při pravé straně Masarykova náměstí, konkrétně v jeho horní a spodní části, a to kvůli projíždějícím vozidlům stavby. Pro bydlící v centru bude zajištěno navíc několik parkovacích míst na nám. Republiky v úseku vozovky před vodojemem. Majitelé aut s trvalým bydlištěm na Kollárově ulici a na ulici Dolní Česká budou moci bezplatně parkovat také na jinak placeném parkovišti na ulici Tovární.

Rekonstrukce bude zahrnovat opravu silniční komunikace, chodníků i vybudování nového veřejného osvětlení. V plánu je také úprava okolí Vlkovy věže, kde budou posunuty stávající vstupní brány směrem do Kapucínské zahrady. Kolem věže tak vznikne náměstíčko a věž bude možné obejít. Součástí prací bude i nové oplocení a kované brány do prostoru zahrady. Přidán bude mobiliář a v zahradě bude možné vysázet nové stromy.

Současně, aby nebylo nutné do nových povrchů v následujících letech zasahovat, proběhne v rámci uzavírky zároveň rekonstrukce plynovodu a menší úpravy na kanalizaci.

Investice města bude 6,8 milionů korun bez DPH. Stavební práce provede firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.

„Prosíme občany o trpělivost. Naším společným cílem této rozsáhlé rekonstrukce je navrátit ulici Kollárova důstojnou podobu odpovídající významu této vstupní brány do centra našeho krásného města,“ ujistil občany v souvislosti s chystanými dopravními omezeními vedoucí odboru dopravy znojemského městského úřadu Lukáš Janda.

Zdroj: Město Znojmo.

Autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum