Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJižní věž jezuitské koleje

2. dubna 2023

KUTNÁ HORA: Jižní věž jezuitské koleje

GASK zpřístupní jižní věž jezuitské koleje.

Dne 1. dubna se pro veřejnost otevřela jižní věž kutnohorské jezuitské koleje, v níž sídlí Galerie Středočeského kraje. Návštěvníci tak budou moci vystoupat až ke svatobarborským zvonům Michal, Ludvík a Barbora. První dva zmíněné, které pocházejí z přelomu 15. a 16. století, byly po rozsáhlých opravách znovu vráceny do věže v říjnu loňského roku. Po svém usazení zní zase Kutnou Horou spolu s mladší sestrou Barborou od 17. listopadu. Z jižní věže se zároveň návštěvníkům naskytne ze čtyř okének u nejvýše položeného zvonu Barbora nádherný výhled na město Kutná Hora.

Věž bude zpřístupněna každý víkend od 2. dubna do 30. září vždy v lichou hodinu. Vstupenky v hodnotě 70 Kč (plné vstupné) a 50 Kč (snížené vstupné) jsou k zakoupení na pokladně GASK a v Infocentru u chrámu svaté Barbory.

„S událostí bylo spojeno její slavnostní zahájení, které se uskutečnilo dne 1. dubna od 14 hodin v refektáři GASK. V předpremiéře zde bude promítnut dokument Svatobarborští zvoníci z dílny pana Marka Černého, od 15 a 16 hodin následovaly komentované prohlídky.

Zdroj: Město Kutná Hora.

Autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum