Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistCyklostezka do Semic

22. března 2024

PÍSEK: Cyklostezka do Semic

V červnu se začne se stavbou cyklostezky do Semic.

Již v červnu začne město budovat zpevněnou cyklostezku vedoucí od hřebčince do Semic. Nový úsek dlouhý 1,2 kilometru postaví firma COLAS CZ, a. s., která zvítězila ve výběrovém řízení. „Stavbu se podařilo vysoutěžit za 12,4 milionu korun bez DPH, to je o 6,4 milionu méně, než byl limit, což je velmi dobrá zpráva,“ řekl místostarosta Josef Soumar a doplnil, že o zakázku mělo zájem devět firem. Stavba cyklostezky potrvá šest měsíců, hotova by měla být v listopadu.

„Celkové náklady města na stavbu cyklostezky budou jen zhruba 2,2 milionu korun, a to díky dotaci, kterou jsme získali z Integrovaného regionálního operačního programu. Ta bude ve výši 85 % celkových způsobilých nákladů,“ podotkl místostarosta.

NÁKRES: Cyklostezka do Semic nákres

Nový úsek cyklostezky se bude stavět od památníku setkání armád podél místní komunikace druhé třídy až na začátek obce Semice. Na většině trasy bude široký tři metry a jeho součástí bude veřejné osvětlení. Příprava na stavbu cyklostezky trvala několik let, město totiž muselo vykoupit řadu pozemků. „Až letos jsme získali naprostou většinu potřebných pozemků. Ale kvůli tomu, že se nepodařilo vykoupit všechny, bude cyklostezka na některých místech široká místo tří metrů jen jeden a půl metru,“ vysvětlil Josef Soumar. Zúžení bude v celkové délce 93 metrů.

V současnosti mohou lidé mezi Semicemi a Pískem jezdit nebo chodit po poměrně hodně dopravně zatížené místní komunikaci. „Nový úsek lidem zajistí bezpečnou cestu mezi oběma místy, a navíc díky němu vznikne okruh spojující Písek, Semice a Smrkovice. Jeho součástí bude loni dobudovaná stezka kolem Klášterských rybníků,“ dodal místostarosta.

Zdroj: Město Písek.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum