Domů

19 regionálních magazínů, přidejte si své oblíbené: Benešov, Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava, Jindřichův Hradec, Kamenice nad Lipou, Kutná Hora, Pacov, Pelhřimov, Praha, Příbram, Tábor, Třebíč, Znojmo, Žďár nad Sázavou, Žirovnice. Jihočeský magazín, Moravský magazín a Vysočina magazín.

Novinky:

 • Tábor: 21. srpna 1968

  21.8.2018

  Občani se chystají přivítat vojska pasivně, částečně se shlukují podél hlavních silnic a ulic, zvláště na náměstí Antonína Zápotockého, v rukou mají vlaječky a mnozí připjaté trikolóry. Situace je poměrně klidná bez zjevu výtržností.

 • Více návštěvníků ve Zlínském kraji

  21.8.2018

  V prvním pololetí letošního roku vzrostly ve Zlínském kraji jak počty hostů a přenocování, tak i hodnoty návštěvnosti turistických cílů. Vyplývá to z údajů, které od roku 2008 získává Centrála cestovního ruchu Východní Moravy z vybraných míst a informačních center.

 • Kontroly v okolí Vírské přehrady

  21.8.2018

  Období prázdnin a současné slunné počasí láká ke koupání v přírodních koupalištích a nádržích, kempování u vody a turistickým výletům v jejich okolí. Vedle vodní nádrže Švihov je dalším vodním dílem na Vysočině, kde jsou takové aktivity přímo zakázané, Vírská přehrada.

 • Sloni v Zoo Praha začali trávit noci venku

  21.8.2018

  Návštěvníkům, kteří přijdou v podvečerních hodinách do Údolí slonů, se v těchto dnech naskytne úchvatná podívaná na sloní stádo v západu slunce. Chovatelé se totiž rozhodli vyzkoušet novou praxi a slony začali pouštět na noc do venkovního výběhu.

 • Tábor - Vlkov - Pozor na zloděje u pískoven

  21.8.2018

  Probíhá pátrání po zloději, který se v době mezi pátou a půl sedmou hodinou podvečerní neděle dne 19. srpna 2018 vloupal do osobního vozidla tovární značky Ford Galaxy, odstaveného na parkovišti u vlkovských pískoven.

 • Tábor - Malšice střet vozidla s vlakem

  20.8.2018

  Po šesté hodině ranní dnešního dne došlo v obci Malšice na Táborsku k dalšímu střetu osobního vozidla a vlaku. Při kolizi byl zraněn řidič (60) osobního automobilu tovární značky Citroen Berlingo. Po ošetření na místě byl převezen do táborské nemocnice.

 • Táborsko - Pohřešovaná žena

  17.8.2018

  Na základě žádosti manžela bylo vyhlášeno pátrání po pohřešované ženě (38) z obce Lžín na Soběslavsku. Dle získaných informací odešla dnešního rána v době kolem 05:00 hodin ze svého bydliště v obci Lžín a doposud o sobě nepodala žádnou informaci.

 • Třebíčsko - poškození železničního zařízení

  17.8.2018

  Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč zadokumentovali případ, kdy někdo poškodil železniční zabezpečovací zařízení v obci Vladislav na Třebíčsku. Oznámení o jeho poškození jsme přijali na lince 158 ve čtvrtek kolem osmé hodiny ranní.

 • Praha - Nová tramvajová trať u Národního muzea

  16.8.2018

  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech dokončuje realizaci nového úseku tramvajových kolejí ve Vinohradské ulici mezi historickou a novou budovou Národního muzea. Tento úsek zatím není napojen na stávající kolejovou síť.

 • Český Krumlov - Plášťový most

  15.8.2018

  Plášťový most, nebo také most "na plášti", je součástí zámku Český Krumlov, kde spojuje Horní hrad s barokním zámeckým divadlem a V. nádvořím a zámeckou zahradou. Název je odvozen od opevnění zvané "Plášť", které bývalo na západní straně Horního hradu.

 • Znojmo: ČOI zabavila zboží v Hatích

  15.8.2018

  Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje provedla tento víkend mimořádnou kontrolní akci na tržnici ASIA BAZAR Hatě na Znojemsku. Inspektoři, mimo tradiční kontroly stánků, poprvé v tomto kraji využili nové pravomoci.

 • Zoo Tábor - zubří samička Tara

  15.8.2018

  Stádo zubrů se v červenci opět rozrostlo. Tentokrát o samičku jménem Tara. Chovatelský úspěch slaví Zoo Tábor, která se už před dvěma lety zapojila do snah o rozšíření počtu zubrů evropských a sestavila chovné stádo nížinné linie těchto impozantních kopytníků.

 • Rozsáhlý požár v Kutné Hoře

  15.8.2018

  Fotogalerie ze zásahu hasičů u rozsáhlého požáru v Kutné Hoře, který si 12. srpna vyžádal zásah 21 jednotek požární ochrany.

 • Valtice - Unikátní výstava

  15.8.2018

  Ve sklepeních Zámku Valtice mohou návštěvníci od srpna zhlédnout unikátní výstavu Víno pod elektronovým mikroskopem. Výstava vznikla spoluprací Národního vinařského centra a brněnského výrobce elektronových mikroskopů TESCAN.

 • Kutná Hora - X. ročník Veteran Rallye

  15.8.2018

  Jubilejní X. ročník Veteran Rallye Kutná Hora představí o víkendu 18. - 19. srpna unikátní historické vozy i zábavu pro celou rodinu.

 • Tábor - Zloděj z restaurace dopaden

  13.8.2018

  V nočních hodinách ze 7. na 8. srpna 2018 došlo ke krádeži vloupáním do restaurace Na Pěkné vyhlídce v Táboře - Čekanicích. Způsobil škodu 23 000 korun. Důvodně podezřelého muže se táborským policistům podařilo vypátrat a zadržet ve čtvrtek večer.

 • Praha - Mládě gibona stříbrného

  12.8.2018

  V pondělních ranních hodinách se v Zoo Praha narodilo druhé mládě gibona stříbrného a zatím si vede velmi dobře. V České republice tento ohrožený druh chovají jen dvě zoologické zahrady; odchovat jej se dosud podařilo jen té pražské.

 • Závod v Táboře - 1928

  12.8.2018

  První auto-motocyklová klubovní soutěž v Táboře 12. října 1928. Auto-motocyklová klubovní soutež vytrvalostní Autoklubu Tábor uskutečněna byla v neděli 7. října. Z přihlášených 83 vozidel dostavilo se ke startu 75, z nichž dojelo 65.

 • Sokolský průvod v Kamenici nad Lipou

  12.8.2018

  Sokolský průvod v Kamenici nad Lipou 10. srpna 1919. Na fotografiích si můžete prohlédnout průvod přes dnešní náměstí Čsl. armády - budova vlevo Hotel u lípy další fotografie.

  Sokolský průvod

 • Praha: Flašinet žije!

  11.8.2018

  200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás na akci Flašinet žije! Flašinety rozezní srpnovou Prahu i v letošním roce. Národní muzeum pořádá už V. ročník mezinárodního setkání flašinetářů s názvem Flašinet žije!, který se uskuteční v úterý 14. srpna 2018.

 • FOTOGALERIE - linka metra A slaví 40 let

  10.8.2018

  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oslaví významné výročí. V neděli 12. srpna 2018 to bude přesně 40 let od zahájení provozu na lince metra A.

  10. Stanice Malostranská

 • Benešov - drogový dealer

  10.8.2018

  Téměř dva měsíce od posledního zadržení drogového dealera v Benešově se kriminalistům podařilo odhalit dalšího pachatele.

 • Bechyně - krádež kola

  10.8.2018

  Pátrání po zloději, který v době od půlnoci do jedenácté hodiny dopolední středy 8. srpna 2018, vnikl do chodby v přízemních prostorech domu č. 7 na náměstí T. G. Masaryka v Bechyni, zde odcizil pánské horské jízdní kolo.

 • Technoprodukce Meziříčko

  10.8.2018

  Od dnešního dne bude v lokalitě Brázdova mlýna v katastru obce Meziříčko na Třebíčsku probíhat na soukromém pozemku technoprodukce. Akce, jejíž konání bylo řádně oznámeno místně příslušnému obecnímu úřadu.

 • Pátrání po hledaném sedmnáctiletém mladíkovi

  10.8.2018

  Příbramští policisté pátrají po sedmnáctiletém muži. Hledaný ví, že je osobou v celostátním pátrání. Záměrně se vyhýbá trestnímu stíhání. Muž by se měl měl v současné době živit jako pastevec koní u soukromého zemědělce nebo farmáře v kraji Vysočina nebo v Jihomoravském kraji.

 • Ocenění policistů za záchranu života

  9.8.2018

  Dvojici policistů z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod - prap. Jiřího Medka a prap. Víta Stehlíka - dnes ocenil a poděkoval jim za projevení statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek.

 • 40. výročí metra trasy A

  9.8.2018

  Dopravní podnik hlavního města Prahy v neděli 12. srpna 2018 stylově oslaví 40. výročí zahájení provozu na lince metra A. Při této příležitosti vypraví do provozu původní historickou soupravu 81-71, dobově upravenou do tehdejší čtyřvozové podoby.

 • Lidl staví v Třebíči novou prodejnu

  8.8.2018

  Před několika dny byly zahájeny stavební práce na nové prodejně Lidl v Třebíči. Stát bude v ulici Brněnská a otevření je naplánováno na prosinec letošního roku. Zákazníci se zároveň mohou těšit na druhou prodejnu Lidl ve městě.

 • Nešťastný příběh jedné labutí rodiny

  8.8.2018

  Ošetřovatelé vlašimské zvířecí záchranné stanice pečují o labutí mláďata, která potkala hned dvě neštěstí najednou. Pochází z Dendrologické zahrady v Čestlicích. Postupně přišla o oba rodiče. Držme jim palce, aby se vrátila zpět na svobodu a do budoucna měla více štěstí.

 • Zoo Praha - kormorán černobílý

  7.8.2018

  Zoo Praha je první z českých a slovenských zoologických zahrad, které se podařilo odchovat kormorána černobílého. Tři mláďata vylíhnutá v polovině června opustila na konci minulého týdne hnízdo a přesídlila do venkovní voliéry v Ptačích mokřadech.

 • Na Velehrad po vyznačených stezkách

  3.8.2018

  V červenci vyrazili do terénu značkaři Klubu českých turistů, aby vyznačili trasy zahrnuté do systému stezek cyrilometodějského putování. Do dnešního dne je vyznačeno více než sto kilometrů trasy, všech 315 kilometrů chtějí značkaři zvládnout do konce letošního léta.

 • Veteran Rallye Kutná Hora 2018

  3.8.2018

  Předposlední prázdninový víkend je v Kutné Hoře tradičně vyhrazen milovníkům automobilových veteránů a jejich posádek v dobových kostýmech. Letos se uskuteční jubilejní X. ročník Veteran Rallye Kutná Hora, jehož se vždy účastní několik desítek vozů.

 • Vysočina - Řídím, piju nealko pivo

  3.8.2018

  V pondělí proběhla dopravně bezpečnostní akce „Řídím, piju nealko pivo!“ v Jihlavě na ulici Brněnská. Dopravní policisté za účasti policisty z oddělení tisku a prevence během ní zastavili a zkontrolovali 20 řidičů. Žádný z kontrolovaných řidičů však nebyl pod vlivem alkoholu.

 • Večerní prohlídky hradu Kámen

  2.8.2018

  V rámci akce Kámenské hradohraní se v sobotu 4. srpna uskuteční hrané večerní prohlídky s názvem Večerní prohlídky hradu Kámen aneb Hrad ožívá po setmění.

 • Kámenské hradobraní

  2.8.2018

  O víkendu 4. až 5. srpna 2018 se na hradě Kámen koná tradiční Kámenské hradohraní. Akce je určena především pro rodiny s dětmi a v tomto roce se uskuteční již po šesté. Téma hradohraní je každým rokem jiné a vztahuje se vždy k důležitým historickým událostem hradu Kámen.

 • Bělozubka nejmenší v Zoo Praha

  2.8.2018

  Pražská zoo je prozatím jedinou zoologickou zahradou v ČR, v níž můžete spatřit hmotnostně nejmenšího savce světa – miniaturní bělozubku vážící v průměru jen 1,8 gramu. V pavilonu Afrika zblízka bylo pro bělozubky nejmenší zbudováno vivárium s chovnými labyrinty.

 • Světlá nad Sázavou - nález munice

  1.8.2018

  Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 31. července krátce po půl deváté večer na lince tísňového volání 158 oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici ve Světlé nad Sázavou. Předmět nalezl muž na okraji řeky Sázavy na ulici Sázavská.

 • Zoo Praha v horkých dnech osvěžuje své svěřence

  31.7.2018

  Pražská zoo připravila svým svěřencům celou škálu variant, jak se v tropických dnech osvěžit. Zvířata tak mají k dispozici nejen bazény nebo vodní příkopy, některá mohou využít i mlžení či se nechat osprchovat.

 • Nehoda vlaku na Písecku

  31.7.2018

  Dne 31. července 2018 se ve 13.32 u Smrkovic na Písecku střetl osobní vlak jedoucí z Ražic do Tábora s traktorem. Nehoda se udála na železničním přejezdu P 483 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor.

 • Statistiky cyklistů na Vysočině

  31.7.2018

  Aktuální statistiky měření pohybu cyklistů i pěších na vybraných páteřních cyklostrasách a cyklostezkách na Vysočině potvrdily jejich nejvyšší návštěvnost mezi 15 a 17 hodinou především o víkendu, častěji pak v neděli.

 • Tábor - císařské manévry 1913

  31.7.2018

  Táborské manévry, které trvaly pět dní a skončily 14. září 1913, byly v takovémto rozsahu co do počtu nasazených jednotek a pokrytého území poslední před první světovou válkou.

 • Kontrola ČOI stánkařů u Vltavy

  30.7.2018

  Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej zboží a poskytování služeb v okolí nádrže Lipno a řeky Vltavy. Ze 17 kontrolovaných subjektů vyhověly pouze 4 provozovny.

 • Sázavafest 2018

  30.7.2018

  Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili v neděli 29. července ve 13.00 hodin bezpečnostní opatření, které realizovali v rámci multikulturního festivalu Sázavafest 2018. Letošní ročník festivalu proběhl klidně.

 • Štáb seriálu Cyklotoulky natáčel na Vysočině

  29.7.2018

  Vysočina bude mít vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. V září ho budete moci vidět na ČT SPORT a získat tak tipy, kam se na kole po Vysočině vydat.

 • Roadshow s názvem Zažijte to znovu

  29.7.2018

  Vraťte se s námi o 100 zpátky a vychutnejte důstojnou atmosféru doby, která napsala dějiny. Připomeňte si atraktivním způsobem oslavy výročí vzniku republiky ve vybraných krajských a okresních městech.

 • Kontroly na Dalešické přehradě

  29.7.2018

  Policisté z oddělení v Hrotovicích společně se zástupcem Státní plavební správy se v sobotu 28. července zaměřili na kontrolu dodržování právních předpisů ze strany osob, které se pohybují na nejrůznějších plavidlech po hladině Dalešické přehrady.

 • Pacov - 1936

  29.7.2018

  Historická fotoprocházka městem Pacov v roce 1936.

  Kostel

 • Znojmo - dopaden nemocniční zloděj

  27.7.2018

  Velké poděkování za skvělou spolupráci patří občanům i sdělovacím prostředkům za to, že nám významně pomohli k rychlému dopadení muže, jenž pokoutně obcházel nemocnice.

 • Počátky: Letohrádek sv. Vojtěch je DestinaCZí 2018

  25.7.2018

  Prvorepublikový Letohrádek sv. Vojtěch v Počátkách na Pelhřimovsku získal nejvíce hlasů v šestém ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky v kategorii ČS100. Svůj hlas mu dalo bezmála tři a půl tisíce hlasujících.

 • Sázavafest - policisté dohlédnou na pořádek a dopravu

  24.7.2018

  Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina připravili bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí v souvislosti s konáním multikulturního festivalu Sázavafest 2018.

« Novější | Starší »

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum