Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO OSTRAVA: Safari zahajuje

27. května 2022

ZOO OSTRAVA: Safari zahajuje

Zahájení provozu safari v Zoo Ostrava.

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava byla po zimní přestávce zahájena letos již 9. sezóna provozu safari. Zájemci se tak opět mohou projet safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků.

Safari v ostravské zoologické zahradě bylo otevřeno v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy o celkové rozloze cca 6 hektarů, v nichž žije téměř stovka zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 17:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf u expozice Tsavo.

Video zachycuje vodušky a antilopy ve výběhu Afrika

Safari expres zahajuje svou jízdu ve výběhu Afrika, kde se nachází stádo vzácných vodušek abok, které je letos nejpočetnější, jaké kdy v zoo bylo. „Má celkem 18 jedinců, z nichž je osm letošních mláďat. Dále je zde skupina antilop losích, která se také rozrostla aktuálně o dvě mláďata, ale brzy by k nim mělo přibýt ještě jedno. Za pěkného počasí jsou ve výběhu také tři žirafy Rothschildovy a dvě samice pštrosa dvouprstého,“ popisuje inspektor chovu Ivo Firla.

Následuje výběh Persie, ve kterém je nepřehlédnutelné stádo divokých oslů onagerů, které momentálně čítá 11 jedinců. Většina samic je ale březích, takže by se měla skupina brzy ještě rozrůst. „V Zoo Ostrava tak i nadále zůstává nejpočetnější stádo těchto kriticky ohrožených oslů v rámci evropských zoologických zahrad. Kromě onagerů jsou zde čtyři samci daňků mezopotámských, kteří jsou v tomto období velmi atraktivní – roste jim právě nové paroží, které je pokryté lýčím a způsobuje, že parohy vypadají mohutnější,“ dodává Ivo Firla. Nejmenším druhem v Persii je gazela perská neboli džejran.

FOTO: Vodušky abok, foto Monika Vlčková

Třetí výběh – Indie – je největší a obývá jej i nejvíce zvířat. Oproti předchozím létům zde již nenajdete makhury, resp. kozy šrouborohé, které byly přesunuty do jiných chovatelských zařízení. Nejvzácnějším druhem v tomto výběhu je barasinga, jehož stádo se rozrostlo na devět jedinců. Dva noví samci tohoto jelena k nám byli dovezeni ze Španělska. Je zde také nejpočetnější stádo na safari, a to stádo axisů indických, které tvoří celkem 22 samců. K dalším obyvatelům patří nilgau, buvoli domácí a pozornému návštěvníkovi jistě neunikne ani jelínek vepří.

Po výjezdu ze safari míjí soupravy expresu Rododendron park, kde stále ještě vykvétají další pěnišníky a azalky, také výběh siků vietnamských, kde jsou tři letošní mláďata, a v neposlední řadě výběh zeber Grévyho.

Fotogalerie: 1. Vodušky abok, foto Monika Vlčková. 2. Onageři, foto Monika Vlčková. 3. Výběh Indie, foto Ivo Firla.

Zdroj: Zoo Ostrava.

ZOO OSTRAVA: Safari zahajuje

ZOO OSTRAVA: Safari zahajuje.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum