Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO PRAHA: Pavilon goril

13. června 2022

ZOO PRAHA: Pavilon goril

Gorily v Zoo Praha si zvykají v novém pavilonu.

Čtveřice goril si po úspěšném stěhování zvyká v novém pavilonu v Zoo Praha. Samice Kijivu, Kamba a Shinda spolu s mladým samečkem Ajabuem už několik dní obývají jeho vnitřní expozici.

„Gorilám se daří, přesun zvládají nad očekávání dobře. Aklimatizace v novém prostředí proběhla tak rychle, že hned druhý den po stěhování byla skupina vypuštěna ze zázemí do vnitřní expozice,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek s tím, že až si gorily zvyknou na vnitřní prostory, začnou je chovatelé vypouštět i do venkovního výběhu. „Už brzy se navíc ke gorilám připojí i guerézy pláštíkové, které ještě donedávna obývaly Opičí ostrovy v dolní části zoo.“

Shinda a Kamba poprvé vcházejí do vnitřní expozice svého nového pavilonu. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha.

Podle vrchního chovatele Martina Vojáčka si na nové uspořádání zvykají i gorilí samci, kteří nadále obývají původní pavilon. „I Richard a jeho synové Nuru a Kiburi už jsou výrazně klidnější. Ode dne stěhování přijímají potravu, byť Richard si zatím vybírá jen ty atraktivní druhy. To však znamená, že jsme na dobré cestě. Ostatně vše probíhá lépe, než jsme vůbec doufali,“ vysvětluje.

Přestěhované samice a šestiletý sameček si teď budou na svůj nový domov dál v klidu přivykat. K tomu jim přispěje několik měsíců, během kterých zůstane pavilon uzavřený, než ho Zoo Praha slavnostně představí veřejnosti 28. září při příležitosti své výroční slavnosti.

V pořadí už patnáctý pavilon Zoo Praha bude současně vůbec největší expozicí v její historii. Návštěvníky provede kamerunskou krajinou: od školy a zemědělské krajiny na okraji tamní vesnice, až po hustý deštný les plný vegetace, zvuků a především jeho zvířecích obyvatel. Kromě goril a gueréz v něm lidé potkají kočkodany, štětkouny, osináky, kaloně i drobné živočichy pralesního podrostu – ti všichni dokreslí paletu středoafrické fauny.

Zdroj: Zoo Praha.

ZOO PRAHA: Pavilon goril

ZOO PRAHA: Pavilon goril

Foto 1: Shinda a Kamba poprvé vcházejí do vnitřní expozice svého nového pavilonu. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 2: Benjamínek skupiny, šestiletý Ajabu, je i díky svému věku mimořádně zvídavý. Expozici nového pavilonu prozkoumává velmi svědomitě. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 3: Richard se svým synem Kiburim ve venkovním výběhu starého pavilonu. Ten bude samčí skupina obývat i nadále. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum