Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZNOJMO: Výdej respirátorů

4. března 2021

Výdej respirátorů - za první den obsloužili už 5 226 Znojmáků

Znojemská radnice vydává od pondělí respirátory pro své obyvatele. Nárok na 5 respirátorů třídy FFP2 má každý občan starší dvou let, podmínkou je trvalé bydliště ve Znojmě nebo jeho městských částí. V pondělí, tedy za první den, jich pracovníci úřadu vydali 26 130, tj. přišlo se je vyzvednout 5 226 lidí.

„Velký zájem o respirátory jsme čekali, proto je budeme vydávat téměř dva týdny každý den ze 4 výdejních míst na stadionu, městské části řešíme zvlášť a seniorům bydlícím v domech s byty zvláštního určení či v domech pro seniory respirátory doručí naši pracovníci a pečovatelky osobně,“ říká starosta Znojma Jakub Malačka.

Zdroj: Město Znojmo

„Interně jsme také vytvořili online aplikaci, kde se evidují ti, kteří si již respirátor vyzvedli. Zamezíme tak tomu, že by si někdo mohl respirátory jít vyzvednout opakovaně,“ dodává starosta Malačka, pro něhož je elektronizace samosprávy jednou z priorit. „Sám pocházím z IT prostředí a vím, jak dokáží tyto věci ve finále ulehčit práci všem,“ doplňuje Malačka.

I díky online aplikaci šel výdej respirátorů velmi rychle. V průměru odbavili pracovníci 580 lidí za hodinu, tj. skoro 10 lidí za minutu.

Výdej respirátorů na zimním stadionu (ul. Dvořákova) probíhá až do neděle 14. března vždy od 8:00 do 17:00 hodin s tím, že čas 8:00 – 11:00 je vyhrazen pro seniory 60+.

Pro vyzvednutí je nutné mít s sebou občanský průkaz. Respirátory lze vyzvednout i pro další osoby z rodiny nebo blízké, a to po předložení jejich dokladu.

Pro obyvatele městských částí bude zajištěn výdej nebo roznos přímo v jejich městských částech, a to v pátek 5. března a sobotu 6. března. Roznos bude probíhat v Derflicích, Mramoticích, Kasárnách a na Hradišti, výdej v Konicích, Popicích, Načeraticích, Oblekovicích a Příměticích. Detailní informace najdete na https://opatreniznojmo.cz/distribuce-respiratoru/.

Znojemská radnice nakoupila celkem 170 000 respirátorů třídy FFP2 s evropskou certifikací za 10,90 korun za kus, nejvýhodnější cenu a termín dodání nabídla z 13 firem místní společnost Daros. Pět respirátorů má dostat každý, kdo je starší dvou let a má trvalý pobyt ve Znojmě a jeho městských částech, tedy celkem cca 32 530 lidí.

„S ohledem na to, že kvůli výdeji respirátorů nebude možné na části parkoviště před zimním stadionem parkovat, jsme se rozhodli občanům ulevit tak, že parkoviště před finančním úřadem, tj. parkoviště Nám. Svobody 2, které je normálně placené, tak na něm umožníme od 2. do 14. března parkování zdarma,“ připomíná starosta Jakub Malačka.

Zdroj: Město Znojmo.

ZNOJMO: Výdej respirátorů

Výdej respirátorů - obsloužili už 5 226 Znojmáků.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum