Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZNOJMO: Městská plovárna zahájila sezónu

4. června 2021

ZNOJMO: Městská plovárna zahájila sezónu

Městská plovárna Louka ve Znojmě otevřela své brány v poslední květnový den. Letos poprvé.

Díky skvěle načasované přípravě Správy nemovitostí města Znojma (dále SNMZ), která provozuje Městskou plovárnu Louka, mohli plavci ve Znojmě vyrazit na bazén hned první den, kdy to umožnilo rozvolnění vládních opatření. Přivítala je spousta novinek – nové turnikety, opravené sprchy i ostrůvky.

„Od 31. května umožňují mimořádná opatření vlády provoz koupališť. Přípravy jsme nepodcenili a díky precizní práci Správy nemovitostí nám nic nebrání zahájit sezónu, ač s omezeními, kterým se nevyhneme. Návštěvníky tu čeká zvelebený areál a novinky jako možnost zakoupení předplatitelské karty, díky které má její vlastník levnější vstupné. Investovali jsme tu více než dva miliony pro pohodlí všech návštěvníků,“ říká starosta Jakub Malačka.

Městská plovárna Louka se nachází v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma. Hlavní vstup je situován z ulice Melkusovy, tam je možné zaparkovat automobil nebo v oplocené části odstavit kolo. Plovárna se první den otevřela v tzv. mimosezónním provozu od 12:00 do 18:00 hodin. Od úterý 1. června již platí provozní doba, která je oproti předešlým sezónám o hodinu delší. Otevřeno bude denně od 10:00 do 21:00 hodin.

Nové turnikety, opravené sprchy a ostrůvky

A na jaké novinky na plovárně plavci narazí? „Hned u vchodu projdou návštěvníci novými turnikety. Investovali jsme do společných prostor areálu, venkovních i vnitřních. Z těch nákladnějších akcí jsou to opravy sprchy nebo opravy venkovních ostrůvků u bazénů, konkrétně jejich dřevěných ploch,“ vyjmenovává některé novinky Marek Vodák, ředitel SNMZ. Výčet prací, které tu SNMZ provedla, ještě pokračuje: budovy dostaly nový nátěr, všechny atrakce prošly důkladnou revizí, opravilo se dětské hřiště a vyčistily se přilehlé betonové plochy a podlahy za turnikety se opatřily protiskluzovým nátěrem. Pro děti se pořídily nové lodičky.

S předplatitelskou kartou zvýhodněný vstup

Díky zavedení nového informačního systému je možné zakoupit tzv. předplatitelskou kartu, na kterou si návštěvník vloží libovolnou částku (minimální první vklad ve výši 500 korun). Kartou lze následně hradit vstupy na plovárnu, přičemž cena vstupného je pro vlastníka karty zvýhodněná. Nosič předplatného si návštěvník zvolí sám, na výběr má tři varianty: karta (cena 50 korun), čipový přívěsek (cena 30 korun), čipové hodiny – náramek (70 korun). Předplatitelskou kartu bude možné následně využít v městských lázních a i dalších sportovištích města.

Nabídka předplatitelských karet je zahrnuta v novém ceníku, který je zveřejněný na webu plovárny (www.plovarnalouka-znojmo.cz). Zvýhodněné vstupné mají kromě předplatitelů nově i děti do věku 15, a to bez ohledu na jejich výšku. Doposud zvýhodnění platilo pouze pro děti s výškou do 150 centimetrů a tak stejně staré děti platily rozdílné vstupné. Zvýhodnění dále mohou využít senioři ve věku nad 65 let a držitelé průkazu TP. Vstup zdarma pak mají děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP, ZT/P a návštěvníci v den svých narozenin.

Aktuální opatření a omezení provozu

I letošní léto se musí všichni poprat s mimořádnými opatřeními. Kapacita areálu je dle aktuálního nařízení vlády omezena na 1 200 osob a pro návštěvníky jsou stanovena základní pravidla (dodržování rozestupů 2 metry mimo vodní hladinu, mít zakrytá ústa a nos respirátorem v šatnách a u pokladny) a také musí splnit podmínky vstupu. Z nařízení vlády ČR je vstup na plovárnu umožněn návštěvníkům, pokud:

  • předloží potvrzení o absolvování RT - PCR testu na SARS-CoV-2 s negativním výsledkem ne starší 7mi dnů nebo
  • předloží potvrzení o absolvování POC testu za SARS-CoV-2 s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo
  • nejdříve před 22 dny absolvovali 1. dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovali jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
  • výjimku mají děti do 6 let věku

Zdroj: Město Znojmo.

ZNOJMO: Městská plovárna zahájila sezónu

ZNOJMO: Městská plovárna zahájila sezónu.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum