Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZNOJMO: Rekonstrukce Horní Česká

3. června 2021

ZNOJMO: Rekonstrukce Horní Česká

Horní Česká získala díky rekonstrukci novou atmosféru.

Rekonstrukce ulic Horní Česká a Malá Michalská je kompletní. Na první pohled jsou zde viditelné 3 největší změny: sjednocený povrch komunikací, nové originální sloupy veřejného osvětlení a vysazený strom na doposud zelení nedotčené ulici. Do rekonstrukce město vložilo více než 21 milionů korun.

Rekonstrukci Horní České město zahájilo v září loňského roku. Práce proběhly ve dvou etapách tak, aby se ulice nemusela uzavřít po celou dobu stavby, přičemž součástí druhé etapy, byly i práce v ulici Malá Michalská. Stavební firma většinu prací dokončila v předstihu, a tak jsou ulice průjezdné již druhý týden.

Foto: Město Znojmo

„Vím, že pro bydlící a podnikající byly poslední měsíce náročné. Potýkali se s nemožností parkování a prašností. Bez toho se to bohužel neobejde. Výsledek ale stojí za to. Zmizely popraskané a nerovné chodníky a ulice má nyní úplně jinou atmosféru,“ komentuje rekonstrukci starosta Znojma Jakub Malačka.

Na počátku obou etap proběhla nejprve rekonstrukce vodovodních a kanalizačních přípojek a příprava pro položení metropolitní sítě. Dále se vybudovalo veřejné osvětlení a zrekonstruovaly se komunikace, chodníky a parkovací stání, jejichž povrch je nyní vydlážděný. V ulici také přibyl podzemní kontejner na separovaný odpad (určený pro plast), novinkou jsou stojany na kola v dolní části ulice – 4 u budovy Cyklo Kučera a 6 u prodejny Znovínu Znojmo. Současně se zde připravilo napojení na možné umístění dobíjecí stanice pro elektrokola. Horní část ulice Horní České pak zdobí nově strom.

„Chtěli jsme ulici osvěžit zelení. Po této stránce jsme ale moc možností kvůli inženýrským sítím neměli. Jsem vděčný alespoň za vysazení jednoho stromu. Naším záměrem především bylo, aby ulice získala jednotný vzhled a ten korespondoval s ostatními částmi historického jádra, které již v minulosti rekonstrukcí prošly. K tomu jsme zvolili i originální sloupy veřejného osvětlení, jehož patky zdobí reliéf našeho znaku,“ říká starosta. Nová světla jsou umístěná také na budově Cyklo Kučera a na bývalé lékárně na Kovářské. Ta slouží k nasvětlení kostela Nalezení sv. Kříže.

Rekonstrukci ulic Horní Česká a Malá Michalská realizovala Společnost Horní Česká se Znojmo – Firesta + HBH. Město do ní investovalo více než 21 milionů.

Zdroj: Město Znojmo.

ZNOJMO: Rekonstrukce Horní Česká

ZNOJMO: Rekonstrukce Horní Česká

Horní Česká získala díky rekonstrukci novou atmosféru.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum