Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistArcheologický průzkum

7. dubna 2023

KOLÍN: Archeologický průzkum

Archeologický průzkum v židovských domech Na Hradbách.

Ve dvou domech, které jsou v majetku města Kolína - v bývalém rabínském domě, židovské radnici a na přilehlém dvorku začal archeologický průzkum.

Archeologové tu vytvoří zhruba deset menších sond, s jejich pomocí zjišťují, na co by se mohlo narazit při plánované rekonstrukci, a co by ji eventuálně mohlo narušit.

Zjišťovací sondy hledají doklady o životě původní židovské komunity, která byla v Kolíně již od 14. století. Zatím ale archeologové narazili jen na výrazně starší nálezy z období eneolitu v podobě pazourkových nástrojů a něco málo keramiky.

Oba domy se mají po rekonstrukci napojit na synagogu. "Základní koncept počítá s tím, že všechny památky v tomto okrsku synagogy budou vzájemně průchozí a počítá se s expozičním vyžitím," uvedl starosta města Michael Kašpar.

Zdroj: Město Kolín.

Autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

KOLÍN: Archeologický průzkum

KOLÍN: Archeologický průzkum. FOTOGALERIE: 1. Dům, kde sídlila židovská radnice. 2. Archeologický průzkum. 3. Archeologický průzkum. 4. Pravěké nálezy - část z pazourkových nástrojů. 5. Archeologické nálezy. 6. Dvorek mezi židovskými domy. 7. Archeologický průzkum. Zdroj: Město Kolín.


 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum