Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sportovní hala

25. dubna 2022

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sportovní hala

Kraj staví velkou sportovní halu ve Žďáře nad Sázavou. Za rok v červnu se otevře středním školám i veřejnosti.

Stavba nové sportovní haly na Studentské ulici ve Žďáře nad Sázavou přijde Kraj Vysočina na 136 miliónů korun vč. DPH. Více než dvaceti miliony korun ji podpoří i město Žďár na Sázavou. Novostavba bude hotová v červnu příštího roku a kromě hlavní haly nabídne i dva menší cvičební sálky. „Péče o zdraví včetně prevence spojené se zdravým životním stylem je jednou z našich priorit. Veřejnost ve Žďáře nad Sázavou další kapacity pro sport jistě ocení,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Stavba nové sportovní haly vyřeší absenci kapacit pro výuku tělesno výchovy VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou i Gymnázia Žďár nad Sázavou. Vedle středoškoláků bude nové sportovní zázemí využívat i žďárská veřejnost a sportovní kluby. Jak uvedl starosta města Martin Mrkos – ve Žďáře funguje více než čtyřicítka sportovních klubů a spolků, díky kterým je sport ve městě dominantní a lidé si k němu umí najít cestu.

„Sportovní hala o půdorysu 55 na 47 metrů bude vysoká něco málo přes 11 metrů. Hlavní objekt bude přizpůsoben pro provozování florbalu, basketbalu, volejbalu, házené a tenisu. K severní straně je k tělocvičně přisazen obdélníkový prostor sloužící jako lezecká stěna. K dispozici bude hned několik šaten s umývárnami, zázemí pro učitele, technické prostory, nářaďovny. Projekt počítá i se zázemím pro fandící veřejnost – galerií a kapacitou 60 diváků s výhledem do sportovní haly,“ popsal Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku. V tělocvičně, v malém i velkém cvičebním sále je navržena sportovní odpružená šetrná podlaha, před kolaudací bude opatřena vyznačením už zmíněných hřišť. Všechny sály budou obloženy akustickými panely. Část střechy bude tzv. zelená. Venkovní úprava hlavního objektu umožní prorůstání popínavých rostlin – využita bude trelážová síť. Objekt je bezbariérový, propojený se stávajícími objekty průmyslové školy.

Stavbu provádí společnost PKS Stavby Žďár nad Sázavou.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sportovní hala

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sportovní hala.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum