Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistMinistr školství na Vysočině

28. listopadu 2022

VYSOČINA - JIHLAVA - NOVÁ CEREKEV - PACOV: Ministr školství na Vysočině

Vysočinu navštívil ministr školství Vladimír Balaš. Osm návštěv a debat za dva dny. Vysočinu navštívil ministr školství Vladimír Balaš.

Osm návštěv všech stupňů školství a podnětné debaty s učiteli, studenty, řediteli, nepedagogickými pracovníky i starosty. Tak vypadala dvoudenní intenzivní návštěva ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše na Vysočině. Hlavním tématem všech diskusí bylo regionální školství a jeho rozvoj.

Vladimír Balaš spolu s vedoucím Kabinetu ministra Janem Němcem a ředitelem Kanceláře ministra Janem Nosálkem postupně navštívil členy Rady Kraje Vysočina, studenty z Parlamentu Gymnázia Jihlava a jejich vyučující a vítěze soutěže Trophée Mille, kterými jsou Tereza Urbánková a David Lukačko z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava.

„Přímo před našima očima připravili jejich vítězný pokrm, který je dostal až na soutěžní finále do francouzské Remeše – husí prso plněné husí fáší s pistáciemi, celerové pyré, libečkový olej a omáčku z červené řepy. Právě soutěž Trophée Mille, kterou nám ve škole představili, a kterou Kraj Vysočina podporuje, je skvělou ukázkou, jak má moderní výuka vypadat – spolupráce s lidmi z oboru, v tomto případě se světově uznávanou dvoumichelinskou hvězdou Philippem Millem, a zapojení dalších lokálních partnerů,“ vyzdvihl krajský předseda STAN Lukáš Vlček.

Druhý den pak patřil návštěvě ZŠ a MŠ Nová Cerekev – školy venkovského typu, jejichž zachování je z pohledu hnutí STAN velmi zásadní, jedné z nejmodernějších mateřských škol v regionu Za Branou Pacov, nově zrekonstruované Základní školy Pacov a Gymnázia Pacov, jehož zřizovatelem není kraj, ale město. I zde Vladimír Balaš debatoval se studenty a jejich pedagogy. Řeč se točila především kolem budoucnosti víceletých gymnázií. „V žádném případě je nehodlám rušit,“ ujistil přítomné ministr.

Vysočinskou návštěvu pak zakončila veřejná debata na zámku v Pacově se školskou veřejností. „Děkuji panu ministrovi za to, že přijal naše pozvání a našel si čas navštívit náš kraj. My politici musíme s lidmi mluvit a diskutovat, je to naše povinnost. Jsem rovněž nesmírně rád, že pan ministr chápe regionální školství, reprezentované i malými školami u nás na venkově, jako prioritu. Ostatně je to i priorita celého hnutí STAN,“ zdůraznil Lukáš Vlček.

Zdroj: STAN Kraj Vysočina.

VYSOČINA: Ministr školství na Vysočině

VYSOČINA: Ministr školství na Vysočině.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum