Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Vysočinské sociální služby

1. února 2023

VYSOČINA: Vysočinské sociální služby

Věra Kovářová na návštěvě vysočinských sociálních služeb: Pracují tu lidé, kteří to dělají skutečně srdcem

„Sociální služby na Vysočině jsou na vysoké úrovni,“ hodnotí první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová, která ve čtvrtek 19. a v pátek 20. ledna navštívila několik neziskových a příspěvkových organizací na Vysočině. Po kraji ji provázel poslanec Lukáš Vlček, senátorka Hana Žáková a krajský radní Pavel Hájek. Ve svých městech ji přivítali starosta Třebíče Pavel Pacal, starosta Moravských Budějovic Martin Ferdan spolu s radní Janou Kiesewetterovou a místostarosta Humpolce Pavel Hrala.

Postupně navštívila Denní centrum Barevný svět v Třebíči, Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích, Potravinovou banku a sociální bazar obecně prospěšné společnosti Háta v Ledči nad Sázavou a záchrannou stanici pro živočichy v Pavlově. Nechyběla ani kulturní zastávka v humpolecké 8smičce – zóně pro umění. „Velmi příjemně mě překvapilo, že ve všech zmíněných organizacích pracují lidé, kteří to dělají skutečně srdcem,“ podělila se Věra Kovářová o své dojmy.

Odváží si i cenné podněty pro další práci. „Ve Sněmovně už nějakou dobu řešíme, jak podpořit obchodníky, kteří se rozhodnou darovat své výrobky potřebným. Již nyní nemusí platit DPH u potravin, do budoucna bychom to chtěli rozšířit ještě o oděvy, nábytek a hygienické potřeby. V potravinové bance se navíc zmínili, že by bylo dobré, aby prvovýrobci museli výrobky, které nemohou z nějakého důvodu prodávat, darovat potravinovým bankám místo toho, aby je vyhazovali. Určitě se tím budeme zabývat,“ slíbila.

Jak dodává, na návštěvu bude vzpomínat jen v dobrém. „Musím říct, že mě Vysočina okouzlila. Viděli jsme spoustu zajímavého, krásná města, krásnou přírodu, potkali bezva lidi… Jsem nadšená,“ říká s úsměvem.

Věra Kovářová přijala pozvání na Vysočinu od svého kolegy Lukáše Vlčka. „Jako poslanec se snažím aktivně dostávat do kraje čelní představitele vlády. Před pár týdny k nám přijel například ministr školství Vladimír Balaš a v brzké době plánujeme návštěvu ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely. Touto aktivitou nejen že zviditelňujeme náš kraj, ale upozorňujeme i na jeho důležitá témata a problémy,“ podotkl na závěr předseda STAN Vysočina a poslanec Lukáš Vlček.

Zdroj: Starostové a nezávislí.

VYSOČINA: Vysočinské sociální služby

VYSOČINA: Vysočinské sociální služby.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum