Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVIMPERK: Úspěšná sportovkyně

5. května 2022

VIMPERK: Úspěšná sportovkyně

Vimperk se může pyšnit další úspěšnou sportovkyní.

Na konci dubna se ve Francii v Chamonix – Mont Blanc konalo neoficiální mistrovství Evropy World Select Invitational v dívčím hokeji kategorie U14. Tento turnaj pořádá asociace World Select Invitation, společnost, která organizuje výběrové turnaje po celém světě. Dovolte mi, abych vám v následujícím krátkém rozhovoru představila jednu z hráček, která se turnaje zúčastnila. Jedná se o místní rodačku Adélu Voldřichovou, žákyni 7. třídy Základní školy Vimperk, Smetanova 405, která běžně hraje za Vimperk ve smíšeném hokejovém týmu.

Minulý týden ses zúčastnila za Czech Select Team nadnárodního turnaje v Chamonix – Mont Blanc, kde jste se spoluhráčkami vybojovaly úžasné první místo. Pravděpodobně jsi nehrála s týmem, se kterým hraješ běžně. Kdo Tě do vítězného týmu nominoval?

Normálně hraji ve smíšeném týmu, tady šlo o čistě dívčí tým. Byl to výběr dívek z celé České republiky, který skládala Monika Krčková z Brna. Je to trenérka dívčího hokeje, která pořádá hokejové kempy a od ní přišla nabídka na účast v tomto turnaji.

Kolik jste odehrály během turnaje zápasů a odkud byly soupeřky?

Odehrály jsme celkem 8 zápasů, 5 v základní části a 3 v play-off. Každý den jsme hrály dvakrát. Kromě českého týmu tam byly hráčky Ze Švédska, Finska, Německa, Francie a Alp.

Na jaké pozici hraješ? Přihrála jsi na nějaký gól, nebo ho dokonce sama dala?

Hraji na pozici útočníka. Během turnaje jsem dala čtyři góly a na pět dalších přihrála.

Jak dlouho se věnuješ hokeji a kdo Tě k němu přivedl? Jak často trénuješ?

Hraju hokej od tří let, je to můj největší koníček a přivedl mě k němu taťka, který taky hraje hokej. V hokeji mě velmi podporují mamka i taťka. Oba mě vozí na tréninky i zápasy. Trénuji třikrát týdně.

Jakých důležitých zápasů ses již zúčastnila?

Bylo jich víc. Účastním se jich několikrát za rok. Naposledy asi před třemi týdny v Praze to byl CZECH LIONS CUP, kde jsem hrála za tým Crazy Hockey z Hluboké nad Vltavou. Hrálo zde pět týmů. Byla jsem jedinou dívkou v klučičím výběru a zároveň kapitánkou týmu. I tady jsme vyhráli první místo. Ve Francii to bylo poprvé v zahraničí.

Nakonec nám ještě prozraď, kdo je Tvým hokejovým vzorem?

Můj vzor je David Pastrňák z Boston Bruins.

Moc gratuluji a přeji mnoho dalších takových úspěchů.

Děkuji za rozhovor - Martina Křížová.

Zdroj: Město Vimperk.

VIMPERK: Úspěšná sportovkyně

VIMPERK: Úspěšná sportovkyně.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum