Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVIMPERK: Smuteční síň

14. února 2022

VIMPERK: Smuteční síň

Architektonická studie smuteční síň na vimperském hřbitově.

Město Vimperk na začátku letošního roku obdrželo od Ing. arch. Jakuba Vaška objednanou architektonickou studii, jejímž předmětem bylo architektonické posouzení a navržení nového řešení stávající chátrající budovy bývalé smuteční síně čp. 174 – Vimperk II v horní části hřbitova ve Vimperku.

V duchu této studie bude v letošním roce zpracována projektová dokumentace pro vydání stavebního povolení.

Požadavkem města bylo, aby studie posoudila stávající stav této budovy, navrhla její nové řešení, tj. funkční využití a vnitřní uspořádání, vybavení interiérů, včetně řešení prostoru kolem samotné budovy. Záměrem města je danou budovu využít jako reprezentativní smuteční síň pro pořádání necírkevních pohřbů. Dalším požadavkem je umístění veřejných toalet v této budově sloužících veřejnosti při návštěvě areálu hřbitova a dále je nutné v této budově zajistit prostor pro správce areálu hřbitova, který bude využíván jako sklad materiálu, parkování techniky a jeho zázemí.

Již v loňském roce, bylo při přípravách tohoto projektu dohodnuto s městským architektem co nejvíce využít stávající architekturu dané stavby a zachovat její osobitý ráz, jednoduchost a soustředit se na detaily a účelnost dané stavby.

Pokud vše proběhne podle stanoveného harmonogramu, bude nové zastupitelstvo našeho města moci v nadcházejícím volebním období rozhodovat, zda tuto stavbu zařadí mezi projekty, které bude realizovat. Areál hřbitova by tím získal další opravenou část a novou funkční budovu.

Zdroj Město Vimperk - Odbor hospodářský a bytový.

VIMPERK: Smuteční síň

VIMPERK: Smuteční síň.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum