Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNaučné prvky

6. listopadu 2022

VIMPERK: Naučné prvky

Naučné prvky v úseku Vodník - Brantlův Dvůr. Tři naučná zastavení v lese nad Vodníkem - najdi lesní zvířátka, odhad vzdálenosti a odhad výšky. Zastavení jsou součástí trasy Vimperské výhledy.

První dokončená etapa trasy Vimperské výhledy se nachází v úseku Vodník – Brantlův Dvůr. Cesta vede lesem a je doplněna edukačními zastaveními pro děti. Začátek cesty je za potokem u parkoviště na Vodníku. Na Vodníku se nachází sezónní restaurace a hřiště pro děti.

Děti mohou po cestě na Brantlův Dvůr poznávat lesní zvířátka, vyzkoušet si, jestli skáčou daleko jako veverka nebo blecha, a poměřit svoji výšku s jelenem. Zastavení mají děti především ponaučit a rozvíjet odhad vzdálenosti a výšky, mohou je tak využít i například školy a školky pro doplnění výuky.

Z Brantlova Dvora je krásný výhled na město z ulice s příznačným názvem Výhledy. Cesta vede kolem nově opravené kapličky, kde je umístěna lavička věnovaná vimperskému faráři Josefu Jungbauerovi. Celý úsek z Vodníku na náměstí měří asi 1,9 km. Lze ji jít i jako okruh přes ulici Zahradní, kde jsou rovněž krásné výhledy na město a zámek. Trasa není vhodná pro kočárky. Při deštivém počasí může být v lese bláto.

Nápad vytvořit trasu blízkým okolím Vimperka s výhledy na město vznikl v rámci projektových dní studentů vimperského gymnázia.

Zdroj: Město Vimperk.

VIMPERK: Naučné prvky

VIMPERK: Naučné prvky. FOTOGALERIE: Naučné prvky. 1. Najdi zvířátka. 2. Doskočiště. 3. Vimperské výhledy - šipky. 4. Odhad výšky dítě. 5. Vimperské výhledy - úsek Vimperk - Brantlův Dvůr.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum