Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEŠŤSKO: Třeštice - Vesnice roku 2022

20. září 2022

TŘEŠŤSKO: Třeštice - Vesnice roku 2022

Třeštice uspěla v republikovém kole Vesnice roku 2022. Patří jí 2. místo i cena veřejnosti.

V sobotu 17. září byly na Jarmarku venkova, který je součástí mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích, vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2022. Kraj Vysočina zabodoval hned 2x. Obec Třeštice získala celkově druhé místo a v kategorii Cena veřejnosti, kdy o vítězi rozhodovali občané svým hlasováním, získala Třeštice nejvíce hlasů. Celkem jich bylo více než 7 000. Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 176 obcí, z toho 15 jich bylo z Kraje Vysočina. Třeštice, která soutěžila v republikovém kole s ostatními vítězi krajských kol, byla nejmenší obcí z hlediska počtu obyvatel, a přesto dosáhla na druhou nejlepší příčku. To se jí podařilo i přes nepřízeň počasí, které doprovázelo návštěvu republikové komise.

„Poděkování patří nejen vítězům, ale všem obcím, které se rozhodly do letošní soutěže zapojit. Je s tím spojeno nemálo práce a o to více mě těší, že v našem kraji je o soutěž tradičně zájem. Přispívá to k dobrému jménu našeho kraje, který se úspěšně prezentuje jako perspektivní venkovský region,“ říká náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová a dodává: „A třeštickým gratuluji nejen ke skvělé prezentaci, ale hlavně k tomu, jaká jsou dobrá parta a s jakou vervou se do soutěže všichni společně pustili. To, jak umí držet pohromadě a pomáhat ostatním, může být inspirací pro každého z nás.“

Spolu s obcí Třeštice stanuli na stupních vítězů na prvním místě obec Kostelní Lhota ze Středočeského kraje a na třetím místě obec Poniklá z Libereckého kraje. Cenu převzali obce z rukou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

TŘEŠŤSKO: Třeštice - Vesnice roku 2022

TŘEŠŤSKO: Třeštice - Vesnice roku 2022.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum