Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEŠŤ: Setkání zámeckých pánů

29. května 2022

TŘEŠŤ: Setkání zámeckých pánů

Třetí setkání zámeckých pánů hostil Zámek Třešť.

Nově zrekonstruovaný zámek v Třešti, který vlastní Akademie věd ČR, se stal dějištěm třetího setkání majitelů a správců hradů a zámků v Kraji Vysočina pod záštitou Romana Fabeše, náměstka hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Dvě desítky vlastníků historických objektů nebo jejich provozovatelů přijely tento týden do Třeště, aby představily své plány na nadcházející turistickou sezónu a podělily se o praktické zkušenosti s letošním tématem – Svatební cestovní ruch. První setkání zámeckých pánů hostil Jan Podstatzký na zámku ve Velkém Meziříčí, loňskou hostitelkou byla Alexandra Kasperová ze Chateau Herálec a příští setkání se už nyní plánuje u manželů Polákových na zámku v Úsobí.

O tom, že Kraj Vysočina má velký potenciál pro svatební průmysl a zatím stojí trochu stranou zájmu snoubenců i svatebních koordinátorů se shodly ředitelka Vysočina Tourism Oľga Königová i svatební koordinátorka a zakladatelka svatební agentury Wedding Fields Kateřina Fields. Vysočina nabízí řadu krásných a zajímavých míst pro svatební obřady, navíc za příznivější ceny než oblíbené lokality v okolí Prahy nebo známé turistické památky v Česku. A právě na svatební nabídku chce v letošním roce cílit svou kampaní krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Výsledkem by měla být webová nabídka nejrůznějších typů svatebních míst v regionu, včetně doplňkových služeb.

Kateřina Fields se s přítomnými podělila o více než 20letou zkušenost s pořádáním tuzemských i zahraničních svateb a představila nejnovější trendy ve svatebních obřadech. Snoubenci dnes preferují svatbu tzv. All in one, tedy vše na jednom místě, navíc stále častěji se svatební obřad přesouvá do odpoledních hodin a přidává se další doplňkový program pro svatební hosty, jako jsou oblíbené fotokoutky, dětské koutky a další. Oproti minulosti se dnes také pořádají svatby pro více hostů, výjimkou není ani 120 až 150 lidí. O výběru místa pro svatbu rozhoduje hlavně prostředí, ale také nabízené služby, možnost přespání a samozřejmě finanční náročnost.

Pozvání na letošní setkání majitelů a správců hradů a zámků přijala také rodina Harapesova vlastnící zámek Křinec na Nymbursku. Nejen, že svůj zámek otevřeli veřejnosti a postupně ho vlastními silami rekonstruují, ale zároveň se vydali cestou rozšíření nabídky svatebních obřadů pro různě početné skupiny. Zmodernizovali webové stránky a mají v plánu nabízet různé svatební balíčky.

Poděkování za skvělou organizaci celého setkání patří ředitelce Zámku Třešť Pavle Pěkné i celému jejímu týmu.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

TŘEŠŤ: Setkání zámeckých pánů

TŘEŠŤ: Setkání zámeckých pánůZdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum