Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Interaktivní prvky

1. května 2022

VYSOČINA - TELČSKO - TŘEŠŤSKO: Interaktivní prvky

Návštěvnická infrastruktura čtyř přírodních památek na Vysočině byla doplněna o interaktivní prvky.

Čtyři přírodní památky v jižní části Kraje Vysočina, které zároveň patří k evropsky významným lokalitám soustavy Natura 2000, jsou nově osazeny interaktivními informačními tabulemi, což ocení zejména mladší návštěvníci. Nové tabule se podařilo instalovat díky projektu s názvem „Návštěvnická infrastruktura v Kraji Vysočina – umístění interaktivních prvků a lávky na území vybraných PP“ podpořeného z Operačního programu Životní prostředí. Zhotovitelem díla je výrobní družstvo EKOS z Brtnice.

Informační panely seznamují návštěvníky hravou formou s přírodními hodnotami daného území, jsou zde uvedeny základní informace o vybraných chráněných druzích rostlin a živočichů, kteří se v této lokalitě vyskytují.

Interaktivní prvky jsou umístěny v těchto lokalitách:

Horní Mrzatec (mezi obcemi Mrákotín a Lhotka, GPS 49.2054N 15.3665E), předmětem ochrany je společenstvo stojatých vod s nízkým obsahem živin s výskytem zejména pobřežnice jednokvěté (velmi vzácná vodní rostlina), skokana ostronosého a blatnice skvrnité.

Koupaliště u Bohuslavic (obce Bohuslavice, GPS 49.1455N 15.5841E), předmětem ochrany je čolek velký.

Rašelinné jezírko Rosička (obec Sedlejov, GPS 49.2418N 15.5137E), předmětem ochrany je malá vodní plocha s nízkým obsahem živin a s výskytem čolka velkého.

Rybníky V Pouštích (mezi městem Třešť a městysem Stonařov, GPS 49.2823N 15.5366E), předmětem ochrany je společenstvo stojatých vod s nízkým obsahem živin s výskytem zejména kuňky ohnivé a puchýřky útlé (velmi vzácná vodní rostlina).

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

VYSOČINA: Interaktivní prvky

VYSOČINA - TELČSKO - TŘEŠŤSKO: Interaktivní prvky. Fotogalerie: 1. Mapa. 2. a 3. Horní Mrzatec. 4. a 5. Koupaliště u Bohuslavic. 6. a 7. Rašelinné jezírko Rosička. 8. a 9. Rybníky V Pouštích.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum