Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTELČ: Nová okružní křižovatka

14. listopadu 2021

TELČ: Nová okružní křižovatka

Příjezd do Telče od Jihlavy a Pelhřimova zklidní nová okružní křižovatka. V provozu bude v pondělí večer.

V pondělí 15. listopadu v podvečerních hodinách bude plně zprovozněn modernizovaný úsek komunikace II/406 v průtahu města Telč včetně okružní křižovatky. Rekonstrukce se letos dočkal také přibližně dvoukilometrový úsek Studnice–Třeštice na silnici II/406 ve směru na Jihlavu.

Během téměř půl roku probíhajících stavebních prací byla frekventovaná průsečná křižovatka silnic II/406 a II/112 kompletně přebudována na okružní křižovatku včetně navazující ulice Jihlavská v celkové délce 630 metrů. Důvodem této zásadní úpravy byl nejen nevyhovující technický stav silnice, ale zejména zajištění plynulosti a bezpečnosti dopravy vzhledem k poměrně vysokým dopravním intenzitám v této části průtahu Telče. Zhotovitel stavebních prací provedl v prostoru křižovatky také nezbytné úpravy odvodnění komunikace a přeložky vodovodu, kanalizace a inženýrských sítí. Souběžně s krajskou investicí probíhaly i stavební práce města Telč na rekonstrukci vodovodu a kanalizace.

Modernizací zároveň prošel další, zhruba dvoukilometrový, úsek silnice II/406 mezi Studnicemi a křižovatkou s III/11262 (směr Třeštice), který vykazoval značné množství poruch, a bylo proto nutné přistoupit ke kompletní výměně konstrukčních vrstev.

Na projekt II/406 Dvorce – Telč, 3. stavba s celkovými stavebními náklady ve výši 81 mil. Kč požádal Kraj Vysočina o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

TELČ: Nová okružní křižovatka

TELČ: Nová okružní křižovatka.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum