Císařské manévry v Táboře 1913

31. července 2018 - foto Digitální archiv - Šechtl a Voseček

Císařské manévry v Táboře 1913.

V září roku 1913 se Táborsko stalo dějištěm velkých manévrů c. a k. armády pod dohledem náčelníka generálního štábu Franze Conrada von Hötzendorf, arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a za účasti zahraničních vojenských přidělenců. Hlavní stan se nacházel v Chotovinách u Tábora.

Císařské manévry v Táboře 1913

Manévry, které trvaly pět dní a skončily 14. září 1913, byly v takovémto rozsahu co do počtu nasazených jednotek a pokrytého území poslední před první světovou válkou, neboť manévry v Bosně v červnu 1914, jejichž návštěva se stala Františku Ferdinandovi d´Este osudnou, byly rozsahově menší. Pro účastníky manévrů byla vydána pamětní medaile v bronzovém provedení pro mužstvo a poddůstojníky a v provedení z bílého kovu pro důstojníky. Text - Vojenský historický ústav.

Velké poděkování patří: Digitálnímu archivu - Šechtl a Voseček za zapůjčení fotografií. Fotogalerie "Císařské manévry v Táboře 1913" na jejich webu zde >>>

Tábor - 1913

Tábor - císařské manévry 1913Na fotografiích postupně vidíme: Náměstí Františka Křižíka, kašnu, hotel Nový, Žižkovo náměstí a samozřejmě manévry císařských vojáků.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum