Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Nová sportovní hala

13. listopadu 2021

TÁBOR: Nová sportovní hala

Sen generací táborských sportovců se naplnil - sportovní hala otevřela brány.

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 se uskutečnilo dlouho očekávané slavnostní otevření víceúčelové sportovní haly Mír v Táboře.

Stavba trvala 18 měsíců a vyšla celkově na více než 165 mil Kč. Halu postavilo město Tábor prostřednictvím své společnosti Tělovýchovná zařízení města Tábora (TZMT) v čele s jednatelem Janem Bendou.

Pro představu o rozsahu tohoto sportovního stánku uvádíme několik dat. Budova má délku téměř 160 metrů a šířku 35 metrů. Pro založení stavby bylo použito více než 100 základových vrtaných pilot o délce přes 600 metrů. Stavba spolkla téměř 100 tisíc cihel, 3800 metrů krychlových betonu, váží více než 15 tisíc tun a pracovalo se na ni přes 250 tisíc hodin.

Starosta Tábora Štěpán Pavlík vyzdvihl, že hala byla postavena bez koruny dotace. „To svědčí o finančním zdraví města, o naší rozpočtové odpovědnosti,“ uvedl Štěpán Pavlík, který rovněž ocenil roli architekta stavby Stanislava Kotrčky, který převzal projekt od původního ateliéru. Starosta s poděkováním zmínil také fakt, že všechny sportovní oddíly, které budou halu využívat, si navzájem vyhověly a našly společnou řeč při plánování provozu.

Táborskou investici pochválil náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř. „Tábor projevil velkou odvahu, smekám, že jste do toho šli, klobouk dolů,“ řekl náměstek.

Sportovní halu postavilo konsorcium firem: Metrostav, a. s., a Památky Tábor, s.r.o.

Město Tábor získalo překrásnou sportovní halu. V hale najdete stometrový atletický tunel s pětidráhou, rozběžiště a doskočiště pro skok daleký, trojskok, skok vysoký a skok o tyči. K tunelu přiléhá i posilovna. V prvním patře je rozsáhlé sociální zázemí, taneční sál a dvě menší rozcvičovny pro gymnastickou průpravu, aeorbic, zumbu apod. Sportovní hala pak nabízí nezávislá hřiště pro míčové sporty s možností sjednocení do centrálního kurtu, kde už svůj zápas odehrála i juniorská volejbalová reprezentace, kterou sledovala tribuna s kapacitou více než 500 diváků. Hala je určená pro volejbal, basketball, florball, házenou, futsal, a další míčové sporty.

„V celém areálu Mír může najednou probíhat několik sportovních klání najednou a vzájemně se neruší. Přejeme sportovcům, trenérům úspěšné sportovní výkony ať jim hala co nejlépe slouží. V tuto chvíli je hala ve zkušebním provozu a ladíme se sportovci dovybavení jednotlivých částí. Těšíme se na všechny sportovní kluby jejich tréninky a zápasy co se zde budou odehrávat. Možnost využití haly najde na našich webových stránkách v sekci rezervační systém,“ uvedla Eva Oupicová z marketinku TZMT.

https://tzmt.isportsystem.cz/

Zdroj: Město Tábor.

TÁBOR: Nová sportovní hala

TÁBOR: Nová sportovní hala. Zdroj: Město Tábor.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum