Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNetradiční Mikuláš na Helsinské

5. prosince 2020

Erika Kalová - ZŠ a MŠ Tábor, Helsinská 2732:

Netradiční Mikuláš na Helsinské

Dne 4. prosince vládl v naší škole klid a pohoda. Nikdo s dětí netušil, že Mikuláš, čerti a andělé mohou přijít i v tento den a v takové zvláštní době, kterou všichni společně prožíváme. Děti z nižších tříd od rána pracovaly a vůbec nevyhlížely čerty. Dokonce ani zlobivější děti kolem sebe nezkoumaly nejbližší okolí a byly úplně bez obav, že znenadání na ně vyskočí čert a nacpe si je do pytle. Ale Mikuláš i s doprovodem se nakonec objevil. Netradičně pro naší školu vzali masky na sebe učitelé z druhého stupně a obešli všechny třídy ve škole. Doprovod měl nejen masky, ale i nezbytné roušky. Největší odměnou za jejich snahu jim byl šťastný úsměv dětí a jejich radost z nadílky. Překvapené děti byly moc hodné a hned zarecitovaly krásné básničky nebo s rouškou na puse zazpívaly kraťoučké písničky. Nakonec všichni žáci dostali od andělů sladkou nadílku.

Mikuláš se svým doprovodem nezapomněl ani na žáky z vyšších ročníků. I oni museli zarecitovat nebo něco zazpívat, aby dostali sladkou odměnu. Měli velkou radost. Smutek v očích byl ale zřejmý u žáků osmých a devátých tříd, protože vzhledem k bezpečnostním opatřením nemohli být v doprovodu Mikuláše a sami jako andělé obdarovávat nebo jako čerti strašit své mladší spolužáky.

Nadílku dostaly i paní kuchařky, které byly na čerty náležitě připraveny. Vybraly si svojí zástupkyni, která za všechny procítěně zarecitovala básničku ze svých školních let.

Zdroj: Městský úřad Tábor a ZŠ a MŠ Helsinská Tábor.

Netradiční Mikuláš na Helsinské

Netradiční Mikuláš na Helsinské

Zdroj: Městský úřad Tábor a ZŠ a MŠ Helsinská Tábor.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum