Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Harfový most

13. února 2022

TÁBOR: Harfový most

Harfový most je vžitý neoficiální název železobetonového zavěšeného mostu ve směru východ–západ přes rybník Jordán v Táboře v prostoru mezi Pražským předměstím a Čekanicemi, jihovýchodně od místní části Náchod. Je označován též například most přes Jordán.

Je součástí severního silničního obchvatu Tábora. Převádí silnici I/19 směrem od Plzně k napojení na dálnici D3, které se nachází asi 2,5 km východně od mostu, přičemž dálnice D3 tvoří východní obchvat města, po němž tříkilometrovým úsekem peážuje i silnice I/19, která pak pokračuje k Pelhřimovu.

Projekce a stavba trvaly dle Encyklopedie mostů asi 5 let, byl stavěn v letech 1984 až 1991, dle Táborského deníku byl most otevřen 4. července 1991, dle Encyklopedie mostů byl dokončen v roce 1990. Původním termínem dokončení byl říjen 1990, stavba nabrala pětiměsiční skluz, k jehož dorovnání firma zavedla dvousměnný provoz, pro který však firma neměla dost pracovníků. Náklady na postavení byly dle Encyklopedie mostů 45 milionů Kč, dle Táborského deníku 80 milionů Kč.

Zdroj: Wikipedie. Foto a video 22. dubna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

TÁBOR: Harfový most

TÁBOR: Harfový mostFoto a video 22. dubna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum