Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistFILM: Blázni, vodníci a podvodníci

8. října 2023

TÁBOR - FILM: Blázni, vodníci a podvodníci

Film Blázni, vodníci a podvodníci, z roku 1980, byl natáčen z velké části v Táboře a také v okolí.

Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny.

Herec Jiří Hrzán, filmová role - vodník Michal, rodák z Tábora, který zde má dnes svoji sochu, se premiéry filmu nedožil († 41 let). Stejně tak režisér filmu Tomáš Svoboda († 45 let).

Více o filmu zde:

https://www.csfd.cz/film/8836-blazni-vodnici-a-podvodnici/prehled/KALENDÁRIUM MĚSTA TÁBOR: Táborský rodák, herec Jiří Hrzán, na fotografiích balancující na zdi u Jordánu v Táboře. Jeho vášeň se mu stala osudnou 22. září 1980... celý článek zde >>>

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

TÁBOR - FILM: Blázni, vodníci a podvodníci

TÁBOR - FILM: Blázni, vodníci a podvodníci. Fotografie natáčení v Táboře a okolí: 1. - Křižovatka ul. Jiráskova a 9. května - Tábor. 2. Ulice Československé armády - Tábor. 3. a 4. Knížecí rybník, Zárybničná Lhota. 5. - 7. Smyslov 14. 8. a 9. Knížecí rybník, Zárybničná Lhota. 10. Silnice I/19, Zárybničná Lhota. 11. Ulice Na Parkánech. 12. Nábřežní 38 - Tábor. 13. a 14. Bechyňská brána - Tábor. 15. Ulice 9. května 3 - Tábor. 16. a 17. Žižkovo náměstí - Tábor. 18. - 20. Knížecí rybník - Zárybničná Lhota. 21. Žižkovo náměstí - Tábor.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum