Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSvětelská Akademie

29. září 2022

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Světelská Akademie

Světelská Akademie představuje nejlepší díla svých studentů a pedagogů.

V závěru minulého týdne se v prostorách Akademie ve Světlé nad Sázavou uskutečnila vernisáž Bienále 2022. Jde o tradiční přehlídku toho nejzajímavějšího z tvorby pedagogů a žáků školy v přechozích dvou letech a škola při této příležitosti vydává i rozsáhlý katalog, kde jsou jednotlivá autorská díla prezentována. „Pro každou školu je důležité, aby měla svoji identitu, nezaměnitelnost. A to se světelské Akademii nejen v krajském, ale i republikovém měřítku úspěšně daří,“ řekl na vernisáži radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala.

Stejně jako v minulých ročnících bylo na slavnostním zahájení výstavy předáno několik cen včetně Ceny Kraje Vysočina. Dále se předávaly ceny starosty města Světlá nad Sázavou, Svazu kameníků a kamenosochařů ČR, ředitele školy, hlavního výtvarníka školy i cena za řemeslo. Cenu za Kraj Vysočina předal mladé autorce Elišce Gavlovské hejtman Vítězslav Schrek, který ocenil hlavně odvahu pustit se do netradičního zpracování schránky pro uložení popela zemřelých. Urna je zhotovena ze skla, má tři různě barevně tónované části a uvnitř je prostor pro umístění svíčky.

Vítězná díla 11. ročníku Bienále:

Cena Kraje Vysočina – Eliška Gavlovská za dílo URNA, dílo vzniklo v Ateliéru bytový architekt pod vedením Vlastimila Šenkýře.

Cena starosty města – Pavla Štérová za dílo VÁZA A PŘÍBORNÍK, dílo vzniklo v Ateliéru bytový architekt pod vedením Doubravky Lesákové.

Cena Svazu kameníků a kamenosochařů ČR – Johana Jedličková za dílo RELIÉFNÍ STUDIE ZÁTIŠÍ S LEBKOU, dílo vzniklo v Ateliéru restaurování kamene pod vedením Marka Škubala.

Cena ředitele školy – Jan Dolejška za dílo PLANETY, dílo vzniklo v Ateliéru Zlatník a klenotník pod vedením Elišky Havránkové.

Cena hlavního výtvarníka školy – Filip Svoboda za dílo HRANICE 3D TISKU, dílo vzniklo v Ateliéru Keramiky a porcelánu pod vedením Lucie Jestřabíkové.

Cena za řemeslo – Jiří Trojan za dílo TERAKOTOVÝ VOJÁK, dílo vzniklo v oboru Umělecký keramik pod vedením Petry Sedlmajerové.

Akademie ve Světlé nad Sázavou nabízí výtvarné, umělecké a řemeslné obory zaměřené na sklo, kámen, kov, keramiku a porcelán, průmyslový a interiérový design i zahradní architekturu. „Každé dva roky se chceme prezentovat tím nejlepším, originálním, co naši učitelé a žáci vytvořili. I proto se snažíme neustále zlepšovat materiálové i technické vybavení, které se k výuce uměleckých oborů používá. Naposledy jsme pořídili nový CNC stroj na obrábění měkkých materiálů a tloušťkovací frézku na dřevo,“ popsal ředitel školy Martin Kubín a doplnil, že oba stroje byly pořízeny v rámci projektu IKAP, který je podporován Krajem Vysočina, EU a MŠMT.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Světelská Akademie

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Světelská Akademie.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum