Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSEDLČANY: Předání vozidla CAS 20

18. března 2021

SEDLČANY: Předání vozidla CAS 20 dobrovolné jednotce z Bystřice

V úterý 16. března se na stanici v Sedlčanech uskutečnilo za přísných hygienických a protiepidemických opatření krátké slavnostní předání mobilní požární techniky – cisternové automobilové stříkačky pod označením CAS 20/4000/240 - S2T MERCEDES BENZ ATEGO. Zásahové vozidlo bylo na základě rozhodnutí HZS Středočeského kraje o přebytečném majetku následně bezúplatně převedeno ve veřejném zájmu do vlastnictví města Bystřice na Benešovsku.

SEDLČANY: Předání vozidla CAS 20 dobrovolné jednotce z Bystřice, foto: HZS Středočeského kraje

Vozidlo je mimo jiné vybaveno sadou hydraulického vyprošťovacího zařízení značky WEBER, včetně příslušenství a elektrocentrály. Bude tak sloužit předurčené bystřické dobrovolné jednotce kategorie JPO III/2 hlavně při zásazích u dopravních nehod na frekventované silnici číslo 3, která je páteřní komunikací mezi Prahou a Táborem, respektive Českými Budějovicemi. Zároveň bude pro tuto činnost zálohovat i stanici HZS Benešov. Kromě výše uvedeného bude vozidlo sloužit jednotce sboru dobrovolných hasičů také pro další zásahovou činnost v jejím hasebním obvodu.

„Jednotky dobrovolných hasičů tvoří nedílnou součást systému plošného pokrytí a zabezpečení požární ochrany. Těší mě, že se daří převádět pro HZS ČR nadbytečnou, i když stále dobře fungující a použitelnou, mobilní požární techniku k dalšímu využití dobrovolným jednotkám,“ uvedl ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D. Slavnostního předání se spolu se zástupci bystřické dobrovolné jednotky zúčastnili i starosta města Bystřice Michal Hodík a velitel stanice HZS Benešov mjr. Mgr. Jiří Černovský.

Zdroj: HZS Středočeského kraje.

SEDLČANY: Předání vozidla CAS 20

SEDLČANY: Předání vozidla CAS 20 dobrovolné jednotce z Bystřice. Foto: HZS Středočeského kraje.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum