Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽelezniční stanice Rynárec

Železniční stanice Rynárec

Rynárec je železniční stanice v severní části obce Rynárec v okrese Pelhřimov v Kraji Vysočina nedaleko říčky Bělé. Leží na neelektrizované jednokolejné trati 224 Tábor – Horní Cerekev.

Železniční stanice Rynárec, srovnávací foto 1988 - 2021

Stanice byla vybudována společností Českomoravská transverzální dráha (BMTB), jež usilovala o dostavbu traťového koridoru propojujícího již existující železnice v ose od západních Čech po Trenčianskou Teplou. První vlak zde projel 1. října 1888, 17. prosince byl zahájen pravidelný provoz v úseku z Tábora do Horní Cerekve.

Železniční stanice Rynárec

Vzhled budovy byl vytvořen dle typizovaného architektonického vzoru shodného pro všechna nádraží v majetku BMTB. V areálu nádraží bylo vystavěno též nákladové nádraží či bytové domy pro drážní zaměstnance. Po zestátnění nělterých soukromých společností v Rakousku-Uhersku v roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Zdroj: Wikipedie.

Foto 24. února 2021 Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

RYNÁREC: Železniční stanice

RYNÁREC: Železniční stanice.

Foto číslo 1.: Srovnávací foto 1988 - 2021. Foto číslo 2.: Rok 1988 - publikace Pelhřimov a železnice. Foto číslo 3.: 24. února 2021.

Foto 24. února 2021 Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum