Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPŘÍBRAM: Cyklotrasa z Drkolnova

23. září 2021

PŘÍBRAM: Cyklotrasa z Drkolnova

Práce na cyklotrase z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují.

Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z Drkolnova na Flusárnu. Práce mají být dokončeny v průběhu měsíce října.

Značená cyklotrasa vychází z Cyklistické koncepce města Příbram, která byla zpracovaná v rámci úspěšného projektu participativního rozpočtu města. Projektová dokumentace vychází z „dílny“ dopravního projektanta Květoslava Syrového, který zpracovává obdobné projekty pro řadu českých měst. Všechna opatření byla projednána a následně schválena Policií ČR.

V nově značené cyklotrase se setkáme s řadou v našem městě doposud nepoužívaných prvků. Jde například o cykloobousměrku, ochranné cyklopruhy, cyklopiktokoridory či smíšené přechody.

„Z pohledu řidičů motorových vozidel se nic nemění, vyznačené přerušované pruhy s piktogramem kola pouze upozorňují, že se na vozovce mohou pohybovat cyklisté, stejně jako mohli i předtím. Naopak vznikne několik nových povinností pro cyklisty. Zpravidla platí, že pokud existuje cyklotrasa, cyklisté jsou povinni ji využívat,“ uvádí 1. místostarosta Martin Buršík.

Veškeré naplánované úpravy prozatím nejsou dokončeny. Koncem tohoto týdne se značení posune až k okružní křižovatce u archivu a v týdnu následujícím se bude pokračovat směrem ke Flusárně. V průběhu prací dojde také k úpravě komunikace u železničního viaduktu u Nového rybníka, kde velmi často dochází k nebezpečným situacím.

„Mostní konstrukce neposkytuje dostatečné rozhledové poměry a hrozí vběhnutí nebo vjetí dětí do vozovky. Tento nebezpečný a nevyhovující stav bude vyřešen úpravou, která zamezí dětem vjet do vozovky a rozšíří chodník tak, aby nebyla omezena motorová doprava a byl zajištěn bezpečný provoz jak na vozovce, tak na společném chodníku,“ doplnil místostarosta Buršík.

Zdroj: Město Příbram.

PŘÍBRAM: Cyklotrasa z Drkolnova

PŘÍBRAM: Cyklotrasa z Drkolnova. FOTOGALERIE: Foto číslo 1.: Ochranné cyklopruhy. Foto číslo 2.: Cyklopiktokoridor. Foto číslo 3.: Cykloobousměrka. Zdroj: Město Příbram.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum