Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO PRAHA: Samice velblouda porodila mládě

28. července 2021

ZOO PRAHA: Samice velblouda porodila mládě

Radost v Zoo Praha - Samice velblouda dvouhrbého Sophia porodila mládě

V Zoo Praha se narodilo dlouho očekávané mládě velblouda dvouhrbého domácího. Jedná se o první mládě tohoto tradičně chovaného druhu po devíti letech. Nyní poprvé zavítala dvoutýdenní samička do venkovního výběhu v horní části areálu, kde ji mohou návštěvníci pozorovat.

V Zoo Praha se do dnešního dne podařilo 36 úspěšných odchovů. Poslední čerstvě narozené mládě nyní mohou návštěvníci pozorovat ve venkovním výběhu v horní části areálu zoo. Autor: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

"Velbloudí samička je v dobré kondici a matka o ni vzorně pečuje. Pravidelně ji kojí a poměrně intenzivně si ji hlídá," popisuje péči kurátor kopytníků Jan Mengr. "Návštěvníci mohou mládě od dnešního dne vidět i s celou skupinou. Nejaktivnější jsou dopoledne při krmení, ale pozorovat je lze prakticky po celý den."

Mládě je prvním společným potomkem jedenáctileté samice Sophie a o čtyři roky mladšího samce Ibrahima. Historie chovu velbloudů dvouhrbých domácích v Zoo Praha sahá až do roku 1932, tedy pouhý rok po otevření zoo. První mládě se zde narodilo o dva roky později.

Zdroj: Zoo Praha.

ZOO PRAHA: Samice velblouda porodila mládě

ZOO PRAHA: Samice velblouda porodila mládě.

Foto 1: V Zoo Praha se do dnešního dne podařilo 36 úspěšných odchovů. Poslední čerstvě narozené mládě nyní mohou návštěvníci pozorovat ve venkovním výběhu v horní části areálu zoo. Autor: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Foto 2: Velbloudi jsou známí svou schopností zásobení energie ve formě tukového hrbu. Mladé samičce v Zoo Praha naroste až časem. Autor: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Foto 3: Skupina velbloudů dvouhrbých domácích v Zoo Praha nyní čítá šest členů - čtyři dospělé samice, jednoho samce a nově také malou samici. Autor: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum