Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPRACHATICE: Studentská rada na policii

31. ledna 2022

PRACHATICE: Studentská rada na policii

Zástupci prachatických škol se tentokrát sešli na Městské policii Prachatice a hovořili o prevenci kriminality, kriminalitě a bezpečnosti.

Došlo i k předání dárků za domácí aktivity v rámci Evropského roku mládeže 2022.

Blanka Rokůsková preventista provedla, společně se sloužícími strážníky, žáky a studenty služebnou MP. Ukázala to, co je nejvíce zajímalo, kamery a vysvětlila způsob, jak fungují. Studenti upozornili na pár míst, kde se necítí komfortně (autobusové a vlakové nádraží). Naopak studenti gymnázia zdůraznili, že gymnázium a místo kolem něj je pro ně krásným místem žití.

Strážníci individuálně odpovídali na dotazy. Připomenuto bylo číslo na MP 156, dále pak informace o nálezech, nepořádku, skládkách, toulavých psech, kdy vše je možné hlásit na MP, ale také požádat o pomoc v případě, že se stanou svědky nějaké nevhodné, nebezpečné situace. Dosah MP je i mimo území samotného města Prachatice, a to do celého spádového území našich osad. Strážníci rozebrali i vyhlášku o pořádku ve městě (narazilo se na kouření, pití alkoholu), ale také na bezpečnost v dopravě. Zde byl podtržen jeden nešvar, kdy rodiče vozí své děti až přímo před vchod do školy, pravděpodobně jezdí na osmou hodinu anebo nemají zájem, aby děti ušly pár kroků s taškou a kamarády pěšky.

Závěrem byli studenti vyzváni k další domácí aktivitě: mezigeneračnímu dialogu, o kterém vás budeme informovat příště.

Zdroj: Město Prachatice a Hanka RH+ Rabenhauptová, garant SR.

PRACHATICE: Studentská rada na policii

PRACHATICE: Studentská rada na policii.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum