Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistLetenský kolotoč

8. dubna 2023

PRAHA: Letenský kolotoč

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 se na druhou letní sezónu roztočil Letenský kolotoč.

Národní technické muzeum roztočilo ve čtvrtek 6. dubna na druhou sezónu opravený Letenský kolotoč. Děti i dospělí se na koních i v autíčkách mohou svézt až do října každý pátek, sobotu a neděli i o státních svátcích. Historická památka se nachází v Letenských sadech od roku 1894 a je unikátní díky koním potaženým pravou kůží.

„Nesmírně mě těší, že první sezóna ukázala, že velké úsilí o záchranu Letenského kolotoče mělo smysl a že zájem veřejnosti o kolotoč je mimořádný. Od 11. července do konce září 2022 se v něm svezlo 12 837 osob. Chtěl bych tedy popřát návštěvníkům kolotoče pěkné zážitky a ať si užijí atmosféru pražských atrakcí před sto lety, kterou kolotoč pamatuje, “ řekl Karel Ksandr, generální ředitel NTM.

„Těšíme se na první kompletní sezónu Letenského kolotoče a máme velkou radost, že se z pečlivě zrekonstruované památky definitivně stává tradiční místo setkávání a dětské radosti. Společně s Národním technickým muzeem na 4. září opět přichystáme speciální akci, která dětem i jejich rodičům a prarodičům zpříjemní začátek školního roku. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na jízdy zdarma a zábavný doprovodný program,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Zdroj: Národní technické muzeum.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

PRAHA: Letenský kolotoč

PRAHA: Letenský kolotoč.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum