Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Sochy z písku 2022

22. května 2022

PÍSEK: Sochy z písku 2022

Sochy z písku zobrazují partnerská města.

Pět obřích soch z písku již zdobí náplavku u Kamenného mostu. Letos jsou věnovány partnerským městům Písku – Jičínu, slovenskému Veľkému Krtíši, rakouskému Bad Leonfeldenu a německému Deggendorfu a Wetzlaru. Sochy zobrazují architekturu těchto měst, jejich atributy či postavy, které jsou s daným místem spojeny. Na soše Jičína nemohla chybět Valdštejnská brána ani Rumcajs s Mankou, sochu Deggendorfu zase zdobí vrhačka knedlíků, na díle věnovaném Wetzlaru je básník Goethe, který v tomto městě pobýval. Vinná réva na soše Veľkého Krtíše odkazuje na vinařskou tradici tohoto města, dílu věnovanému Bad Leonfeldenu dominuje radnice.

„Sochy jsou opět umístěny u hrany náplavky, díky tomu mohli sochaři pracovat i s jejich zadní stranou. Stejně jako loni jsou díla ze strany od řeky v nočních hodinách osvětlena,“ řekla Edita Kučerová z odboru školství a kultury. Díla vytvořila firma akademického sochaře Mariana Maršálka, který na tvorbě soch v Písku již v minulosti několikrát spolupracoval. Dalšími tvůrci jsou Václav Lemon a Josef Faltus.

Stejně jako v minulých letech je nedaleko soch, na promenádě v Čechově ulici, umístěna venkovní výstava fotografií. Tentokrát je věnována povodním, které ve 20. století zasáhly Písek, a nese název „KDYŽ SE ŘEKA ZLOBÍ – 20 let od povodně 2002. Výstavu soch letos doplní audio příběh „Anička a skřítek Pimon“, který posluchače provede po všech pěti zobrazených partnerských městech. Lidé si mohou stáhnout do svého chytrého telefonu.

Zdroj: Město Písek.

PÍSEK: Sochy z písku 2022

PÍSEK: Sochy z písku 2022.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum