Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Domov pro seniory v Sovově ulici

1. prosince 2022

PÍSEK: Domov pro seniory v Sovově ulici

V bývalém internátu v Sovově ulici buduje město Písek domov pro seniory, který bude svým klientům poskytovat pobytové služby. Vznikne zde 57 lůžek, velkokapacitní vývařovna, prostory pro různé aktivizační činnosti nebo společenský sál. Provozovat jej bude městem Písek zřízený zapsaný ústav. První klienti by jej mohli začít využívat na začátku roku 2025.

Město Písek se před několika lety rozhodlo vybudovat svůj domov pro seniory, protože zařízení tohoto typu budou vzhledem ke stárnutí populace stále potřeba a jejich stávající kapacity nebudou již stačit. Rozšíří tak stávající nabídku těchto zařízení, které v Písku provozují jiné subjekty. Budova v Sovově ulici se ukázala jako vhodná díky své poloze nedaleko centra města, nemocnice či poměrně velké zahradě.

Vizualizace

Stavební práce zahrnující rekonstrukci a přestavbu budovy začaly v červenci roku 2022 a potrvají dva roky. Celkové náklady na vybudování domova dosáhnou zhruba 200 milionů korun bez DPH.

Začaly stavební práce související s budováním domova pro seniory v Sovově ulici.

Demolicí výměníkové stanice v ulici Karla Čapka byly 11. července zahájeny stavební práce související s rekonstrukcí objektu v Sovově ulici a jeho přebudováním na domov pro seniory:

https://www.mesto-pisek.cz/aktuality/ds-1721

Vaše otázky a odpovědi:

https://www.mesto-pisek.cz/vase-otazky-a-odpovedi/ds-1720

Základní informace v kostce:

https://www.mesto-pisek.cz/zakladni-informace/ds-1718

Zdroj: Město Písek.

PÍSEK: Domov pro seniory v Sovově ulici

PÍSEK: Domov pro seniory v Sovově ulici.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum