Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistCentrum primární prevence DOK

23. července 2023

PELHŘIMOVSKO - JIHLAVSKO: Centrum primární prevence DOK

Téměř 7 000 žáků a studentů absolvovalo preventivní programy s Centrem primární prevence DOK.

Centrum primární prevence DOK při Oblastní charitě má za sebou další úspěšný rok. Byl naplněný především dlouhodobou prací s třídními kolektivy. DOKem proplulo celkem 311 školních tříd a jejich učitelů z Jihlavska a Pelhřimovska, což obnáší 6 850 žáků, kteří absolvovali zážitkové preventivní programy podporující vzájemné vztahy i odpovědný přístup k životu. Začínající středoškoláci se mohli lépe seznámit při adaptačních programech.

V některých třídách proběhly speciální intervenčních programy v situaci nepříznivého klimatu ve třídě, řada učitelů využila možnosti individuálního poradenství. Další z pedagogů se účastnili celkem 7 supervizních setkání, pro školní metodiky prevence se uskutečnily 2 sdílející a vzdělávací setkání.

Za anonymní statistikou se skrývá pestrá škála konkrétních tváří, situací, nálad, řešení potíží i sdílení radostí. A také mnohahodinové přípravy, reflexe a inovace programů. Při práci s dětmi vnímáme setrvalý přesun řešení nefunkčních vztahů do kyberprostoru a nutnost podpory duševního zdraví.

Pracovníci DOKu proto prošli dalším odbornými kurzy, a vzdělávání v oblasti klimatu třídy také sami realizovali s pozitivní odezvou učitelů. Aktivity centra stejně jako zajímavé odkazy sdílíme na nově zřízeném fb profilu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083057955818

Při plánech do příštího školního roku tradičně bojujeme s finanční nejistotou a převisem zájmu ze strany škol. Přesto do něj vyhlížíme s optimismem a neustáváme v rozvíjení nových témat, např. poruch příjmu potravy, nebo nových projektů jako je rozvojová skupina pro děti.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava a Centrum primární prevence DOK.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Centrum primární prevence DOK

Centrum primární prevence DOK.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum