Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPACOV: Vojenský hřbitov

12. února 2022

PACOV: Vojenský hřbitov

Vojenský hřbitov v Pacově na Pelhřimovsku se nachází jihozápadně od centra města směrem na Eš, po pravé straně cesty v lese u Ondřejova. Hřbitov o rozloze přibližně 1300 m² je chráněn jako nemovitá kulturní památka České republiky.

Hřbitov byl založen během 2. světové války pro zemřelé zajaté německé vojáky z bývalého nedalekého zajateckého tábora. Příčinou úmrtí 284 mužů bylo převážně onemocnění tyfem.

Malý, zachovalý oplocený hřbitov obdélného půdorysu má velký dřevěný kříž, několik torzálních pomníků a sedm trojic kamenných křížů. Jména pohřbených jsou uvedena na čtyřech deskách, které jsou položeny u centrálního kříže. O památku mrtvých pečuje kromě města Pacov také německý Spolek pro péči o válečné hroby.

Zajatecký tábor byl po skončení války zrušen a využit pro vojenskou dělostřeleckou posádku a poté údajně i pro tankový oddíl. Na části pozemku bylo vojenské cvičiště a poté pacovské motokrosové závodiště. V areálu se nacházejí zbytky vojenských budov, několik bunkrů a podzemních zařízení.

Odkaz na Mapy.cz - https://mapy.cz/s/betomekavo

Text: Wikipedie. Foto a video 26. září 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

PACOV: Vojenský hřbitov

PACOV: Vojenský hřbitovFoto a video 26. září 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum